sekmadienis, rugsėjo 20 d.
Ekskliuzyvinė informacija: Didžiosios Britanijos išstojimo iš ES be sutarties atveju šalį nuklos pūvančių šiukšlių kalnai
tiesa.com
pixabay.com

Pasak dienraščiui “Guardian” nutekintų dokumentų Didžiosios Britanijos valdžia ruošiasi įrančių šiukšlių kalnų apokalipsei.

Jungtinė Karalystė per metus į Europą išgabena apie tris milijonus tonų šiukšlių - didžioji dalis jų - buitinės. Išstojimo iš Europos Sąjungos be sutarties atveju, Kovo 29-tą dieną eksportavimo licenzijos milijonams tonų šiukšlių nustos galioti pernakt.

Pasak EA (Aplinkosaugos Biuro), iš pūvančių šiukšlių besisunkiantys skysčiai ypatingai pakeltų užterštumo lygius. Biuras taip pat sunerimęs dėl galimo jautienos bei avienos eksporto sustabdymo, kuris galėtų sukelti gyvulių perteklių ir jo pasekoje - skysto mėšlo talpų perpildymą.

Pasak keleto parlamentarų toks scenarijus gali sukelti kritinę visuomenės sveikatos bei aplinkos būklę. Dienraščiui “the Guardian” nutekinti laiškai buvo žymėti kaip “aukšto svarbumo lygio” - jie prašė savanorių kurie padėtų užpildyti darbuotojais krizių centrus, turinčius pradėti veiklą vasario 18-tą dieną, dirbti nuo 7 ryto iki 8 valandos vakaro, 7 dienas per savaitę, o esant būtinybei ir visą parą.

Laiškai teigė, kad viena iš akivaizdžių problemų taps kvapas, o vėliau, tarnyboms praradus galimybes atliekas išvežti, jos taps ir politinio ginčo objektu.

EA atstovas teigė: “panika reali”. Vienas iš laiškų, kurių sulaukė EA skelbė: “mus domina bet kokie savanoriai: mums nesvarbus jų patirties lygis, kokybė, kur jie ar kaip supranta incidentą”.

Ekspertų teigimu, tokio incidento atveju labiausiai nukentėtų Pietryčių Anglija.

2019 02 02 14:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt