ketvirtadienis, gegužės 28 d.
Ekspertai įspėja: Sainsbury's ir Asda susiliejimas nuliūdins jūsų kišenę
tiesa.com
facebook nuotrauka

Nepaisant to, kad parduotuvių tinklo Sainsbury's atstovai žadėjo, kad įsigaliojus šiam susitarimui prekių krepšelio kaina kris bent 10%, ekspertai teigia, kad prekybos tinklų Sainsbury's bei Asda susiliejimas turės neigiamų pasėkmių: kils tiek maisto produktų, tiek kuro tinklams priklausančiose degalinėse kainos, prastės pasiūla.

Vidaus rinkos ir konkurencijos tarnybos tyrimo duomenimis tokio susitarimo rezultatas būtų liūdnas - nukentėtų aptarnavimo kokybė, tiek pirkėjams, apsilankantiems parduotuvėje, tiek ir perkantiems internetu šiame tinkle apsipirkti nebebūtų taip malonu.

Pasiūla prastės tiek pasirinkimo gausos, tiek ir kokybės prasme, kils kainos.

Vidaus rinkos ir konkurencijos tarnyba taip pat būgštauja, kad toks sandėris žymiai pakeis konkurencijos lygį tiek regioninėje, tiek nacionalinėje rinkoje - tai taip pat įtakotų kainas, rajonuose, kuriuose yra ir Sainsbury's ir Asda parduotuvės gyventojų kišenės nukentėtų išnykus būtinybei palaikyti konkurencingas kainas.

Pasak vidaus rinkos ir konkurencijos tarnybos tyrimo daugiau nei 100-te rajonų kiltų ir kuro kainos. Sainsbury's ir Asda sąjungos atstovas spaudai teigė, kad su tyrimo išvadomis nesutinka iš esmės - „šitie nesupranta, kaip žmonės šiais laikais apsipirkinėja” - teigė jis.

Tinklai taip pat teigė, kad tokios sąjungos pasekoje nebus uždaryta nė viena parduotuvė, tačiau vidaus rinkos ir konkurencijos tarnyba praneša, kad bent 463 padaliniai atsidūrė rizikos zonoje.

2019 02 20 11:05
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt