trečiadienis, birželio 3 d.
ES derybininkas britams prognozuoja griūtį
tiesa.com

Vyriausiasis Europos Sąjungos derybininkas dėl „Brexit“ prognozuoja niūrią ateitį Jungtinei Karalystei, jeigu su ja nebus rastas kompromisas.

Šalies premjerė Theresa May kovo 29 dieną aktyvuos 50-ąjį Lisabonos sutarties straipsnį, reiškiantį JK narystės stabdymą ES. Tačiau abi pusės prie derybų stalo sės tik po poros mėnesių ir per dvejus metus bandys sutarti abiems pusėms palankias sąlygas.

JK, žinia, žada siekti sienų ir imigracijos kontrolės, bet ES tokiu atveju užkirstų britams kelią prie vieningosios sąjungos rinkos – pusės milijardo vartotojų ir milžiniškos erdvės prekėms pirkti ir parduoti be didesnių apribojimų.

Neabejojama, kad ši derybų dalis bus sudėtingiausia, nors dar teks išsiaiškinti ir dėl ES gyvenančių britų bei ES piliečių, įleidusių šaknis JK – kol kas neaišku, koks šių žmonių statusas ir teisės bus po „Brexit“. Reikės rasti būdą, kaip išspręsti galybės teisės aktų galiojimą, mat šiuo metu abi puses sieja tūkstančiai įvairių dokumentų.

Ne mažiau diskusijų kelia ir JK įsipareigojimai ES biudžetui.

Vyriausias ES derybininkas Michael’is Barnier’as sekmadienį pareiškė, kad neradus kompromiso neigiamas pasekmes labiau pajustų britai, kurių lauktų „rimtos griūtys“, ilgos turistų eilės oro uostuose ir sunkvežimių spūstys prie Doverio: šiame mieste esančia jūrų perkėla itin aktyviai naudojasi abiejų šalių prekių importuotojai ir eksportuotojai.

„Likusios 27 narės ir toliau galės naudotis visais vieningosios rinkos, muitų sąjungos ir dar 60-ties teisės aktų teikamais pranašumais. Britams liks tik didžiulis neužtikrintumas“, – sakė M. Barnier’as.

Į tokias euroderybininko kalbas sureagavo JK vidaus reikalų ministrė Amber Rudd, kuri BBC televizijai teigė nesutinkanti su ES atstovo prognozuojama britų apokalipse ir priminė, jog šalies ekonomika šiuo metu laikosi puikiai ir ateityje nesustos.

Lietuvė aikštėn iškėlė Anglijos miesto problemą

2017 03 27 12:30
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt