ketvirtadienis, spalio 1 d.
ES ėmėsi teisinių veiksmų prieš kandidato į EK nepasiūliusią JK
tiesa.com
facebook nuotrauka

Europos Sąjunga ketvirtadienį ėmėsi teisinių veiksmų prieš Jungtinę Karalystę už tai, kad ji nepateikė savo kandidato į eurokomisarus, nors „Brexito“ data buvo nukelta.

Europos Komisija „šiandien nusiuntė oficialaus pranešimo laišką Jungtinei Karalystei, kad ji pažeidė ES sutarties įsipareigojimus nepasiūlydama kandidato į ES komisaro postą“, sakoma pranešime. Pasak EK, Londonas turi iki kitos savaitės penktadienio „pateikti savo nuomonę“.

Oficialaus pranešimo laiško nusiuntimas ES valstybei narei yra pirmas ilgos teisinės procedūros žingsnis. Galutiniame etape byla prieš ES taisykles pažeidusią valstybę gali būti perduotas aukščiausios instancijos Bendrijos teismui, kuris savo ruožtu gali skirti finansinę nuobaudą.

Išvakarėse JK vyriausybė laišku informavo EK būsimąją pirmininkę Ursulą von der Leyen (Urzulą fon der Lajen), kad iki gruodžio 12-ąją įvyksiančių parlamento rinkimų neteiks naujos britų ES komisaro kandidatūros.

„Parašėme ES, kad patvirtintume, jog laikotarpio prieš rinkimus taisyklės sako, kad JK įprastu atveju šiuo laikotarpiu neturėtų teikti tarptautinių kandidatūrų“, – ketvirtadienį sakė vienas britų pareigūnas. U. von der Leyen pereinamosios komandos atstovas naujienų agentūrai AFP sakė, kad būsimoji EK vadovė JK vyriausybės laišką gavo praeitą naktį.

Naujosios sudėties Europos Komisija, vadovaujama vokietės U. von der Leyen ir sudaryta iš 26 kitų Bendrijos narių aukšto rango atstovų, turėtų oficialiai pradėti darbą gruodžio 1-ąją. JK planuoja išstoti iš bloko sausio 31-ąją, o JK premjeras Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) šiuo metu yra įsitraukęs į rinkimų kampaniją, agituodamas už „Brexitą“.

Briuselyje nuogąstauta, kad Britanijos boikotas gali sutrukdyti pradėti darbą naujos sudėties ES aukščiausiajai vykdomosios valdžios institucijai. U. von der Leyen nepradėjo darbo iki ankstesnio termino – lapkričio 1-osios, nes Europos Parlamentas atmetė Prancūzijos, Vengrijos ir Rumunijos kandidatus užimti ES komisarų postus. Vis dėlto vėliau buvo pasiūlyti nauji kandidatai, šiuo metu svarstomi per europarlamentarų posėdžius.

2019 11 14 20:20
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt