šeštadienis, rugpjūčio 15 d.
ES kovoja dėl savo piliečių teisių po „Brexit”
tiesa.com

Europos Sąjungos (ES) politikai Jungtinei Karalystei (JK) iškėlė naujų klausimų dėl ES piliečių teisių po „Brexit”. Baiminamasi, kad laiku neužtikrinus teisių, Britanijoje po šalies pasitraukimo iš Sąjungos pasiliksiantys ES piliečiai nukentės nuo diskriminacijos.

ES politikai reikalauja garantijų, kad po „Brexit” JK teisėtai gyvenantys ES pilieičiai netaptų panašaus į „Windrush” skandalo aukoms, kai iš pradžių suteikus leidimą gyventi šalyje, po daugelio metų žmonės pradėti deportuoti.

Europos Parlamento „Brexit” koordinatorius Guy Verhofstadtas sakė, kad pastaruoju metu nuskambėjęs „Windrush” skandalas, kai žmonės buvo pradėti deportuoti nepaisant to, kad jie su šeimomis Britanijoje gyveno dešimtmečius, sukėlė didžiulį pagrįstą nerimą tarp JK bei ES piliečių.

Tęsiantis deryboms dėl „Brexit”, po susitikimo su JK politikai, G. Verhofstadtas bei kiti ES pareigūnai JK Migracijos tarnybai (Home Office) pateikė „daug naujų klausimų, prašymų bei rekomendacijų”.

Tuo tarpu pati Theresa May teigė siekinati kuo greičiau sustabdyti „Windrush” krizę bei paneigi besiformuojančią nuomonę apie JK vyraujančią „priešišką aplinką” imigrantams.

2018 04 25 09:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt