ketvirtadienis, liepos 16 d.
ES lyderiai atmeta galimybes iš naujo derėtis dėl „Brexit“ sutarties
tiesa.com
Pixabay.com

Europos Sąjungos lyderiai penktadienį pabrėžė, kad dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš bloko sutarties nebegali būti iš naujo deramasi, kad ir kas taptų Britanijos naujuoju premjeru.

Per Briuselyje vykstantį ES viršūnių susitikimą Liuksemburgo premjeras Xavier Bettelis sakė, kad dabartinis „Brexit“ susitarimas, pernai suderintas su Britanijos premjerės Theresos May vyriausybe, „yra geriausia įmanoma sutartis“.

Th. May nesugebėjo įtikinti Britanijos parlamento pritarti šiai sutarčiai ir praeitą mėnesį nutarė atsistatydinti. Labiausiai tikėtina, kad jos įpėdiniu taps buvęs užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas, vienas iškiliausių „Brexit“ kampanijos veidų, bet X. Bettelis pabrėžė, kad Bendrijos nuostata prieš pakartotines išstojimo derybas galios, kad ir kas užimtų šį postą.

Pasak Liuksemburgo premjero, „negali būti, kad dėl to, jog bus pakeistas JK lyderis, mums reikės atidėti sprendimus“.

Vėliau penktadienį ES lyderiai aptars politinius įvykius Britanijoje, ketinančioje išstoti iš bloko iki spalio 31 dienos.

Kai kurie lyderiai sako, kad naujas „Brexit“ proceso pratęsimas galėtų būti suteiktas tik naujų rinkimų arba naujo referendumo dėl išstojimo atveju.

2019 06 21 10:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt