antradienis, rugpjūčio 4 d.
ES lyderis „Brexit“ agitatorius vadina melagiais
tiesa.com

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas ketvirtadienį po derybų su Jungtinės Karalystės premjere Theresa May perspėjo, kad jos siūlomas planas dėl prekybinių ryšių po „Brexit“ „nesuveiks“, dar daugiau kritikos kliuvo iš Prancūzijos vadovo.

Po dvi dienas Austrijos Zalcburgo mieste vykusių Europos Sąjungos lyderių derybų D. Tuskas žurnalistams sakė, kad Bendrijos vadovai mano, jog Th. May parengtas vadinamasis Chequerso planas kelia grėsmę bendrajai rinkai.

Šis planas, parengtas ministrės pirmininkės užmiesčio rezidencijoje, numato, kad Britanija pasitrauks iš ES bendrosios rinkos, bet išsaugos laisvąją prekybą žemės ūkio produktais ir kitomis prekėmis, sudariusi susitarimą dėl muitų ir ES taisyklių laikymosi.

D. Tuskas per spaudos konferenciją taip pats sakė, kad šįkart derybų tarp Th. May ir kitų 27 Bendrijos narių lyderių atmosfera buvo geresnė nei ankstesniais kartais, tačiau išliko akivaizdžių nuomonių skirtumų prekybos ir Airijos sienos klausimais.

„Reikia aiškiai pasakyti, kad yra klausimų, kur mes nepasiruošę eiti į kompromisus – tai bendroji rinka – todėl planą toliau vertiname skeptiškai“, – sakė buvęs Lenkijos premjeras.

„Airijos klausimas taip pat išlieka vienu iš mūsų prioritetų. Jam (išspręsti) mums reikia geros valios. Jaučiame ją – atmosfera buvo geresnė nei prieš dvi ar tris savaites. Bet Airijos klausimui reikia kai ko daugiau, gerų ketinimų nepakanka“, – kalbėjo jis.

„Mums reikia tvirtų, aiškių ir konkrečių garantijų. Todėl mums reikia daugiau laiko. Tačiau tikimės, kad spalį būsime pasiruošę“, – pabrėžė D. Tuskas, spalio 18 dieną numatytą ES viršūnių susitikimą pavadinęs „tiesios akimirka“.

D. Tuskas ir susitikimo šeimininkės Austrijos kancleris Sebastianas Kurzas įspėjo, kad lapkritį planuojamas neeilinis viršūnių susitikimas įvyks tik tuo atveju, jeigu iki spalio bus padaryta pakankama pažanga.

Tuo tarpu Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pareiškė, kad JK vyriausybės pasiūlymai dėl ekonominių ryšių po „Brexit“ yra „nepriimtini“.
 
„Išmušė tiesios valanda“, – sakė E. Macronas per spaudos konferenciją po Europos Sąjungos viršūnių susitikimo Zalcburge.  
 
Jis pridūrė, kad Bendrijos lyderiai tikisi „spalį išgirsti naujus Britanijos pasiūlymus“. 
 
Prancūzijos prezidentas taip pat pavadino „Brexit“ agitatorius melagiais, kurie įvykdė didžiulį politinį triuką.
 
„Tie, kurie sako, jog be Europos laukia paprastas gyvenimas, viskas bus gerai, o į šalį plūstels pinigai, yra melagiai.
 
Tie, kurie agitavo už „Brexit“, spruko jau kitą dieną, nežinodami, kaip su tuo susitvarkyti“, – kalbėjo E. Macronas.
 
Primename, kad aktyviausiai už „Brexit“ agitavę UKIP partijos buvęs lyderis Nigelis Farage’as ir konservatorius Borisas Johnsonas šiuo metu yra pasitraukę iš aktyvios politikos ir sprendimų galios neturi.

Po „Brexit" gali dingti visos imigrantų privilegijos

2018 09 20 18:15
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt