šeštadienis, rugpjūčio 15 d.
ES pasiruošė deryboms dėl „Brexit“
tiesa.com

Europos Sąjungos (ES) vadovai pirmadienį vienbalsiai suteikė mandatą buvusiam eurokomisarui ir Prancūzijos eksministrui Micheliui Barnier pradėti derybas su Europos Sąjunga.

Derybos turėtų prasidėti ne anksčiau kaip birželio viduryje, po Theresos May paskelbtų išankstinių visuotinių rinkimų, bet abi šalys jau nesutaria svarbiais klausimais, įskaitant Britanijos išstojimo kainą.

Buvęs eurokomisaras ir buvęs Prancūzijos užsienio reikalų ministras M.Barnier artimiausius dvejus metus derėsis liekančių 27 ES šalių vardu.

„ES 27 ką tik vienbalsiai priėmė sprendimą suteikti įgaliojimus pradėti derybas pagal ES sutarties 50-ąjį straipsnį. Stiprus ir aiškus mandatas Micheliui Barnier“, – vyriausiojo derybininko pavaduotoja Sabine Weyand paskelbė „Twitter“ žinute.

Vokietijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretorius Michaelis Rothas atvykęs į susitikimą Briuselyje sakė, kad „Brexit“ yra pralaimėjimo visiems situacija.

„Visi turime rengtis labai sunkioms deryboms, – žurnalistams sakė M.Rothas. – Turime dvejus metus laiko, laikrodis tiksi, ir turime pradėti dirbti susitelkę.“

M.Barnier mandatas dėl „Brexit“ remiasi derybų direktyvomis, kurioms pritarė 27 ES narių ministrai. Jos grindžiamos gairėmis, kurias ES lyderiai, pademonstruodami retą vienybės gestą, priėmė per vos keturias minutes, kaip jau juokauja politikos analitikai, skirdami po minutę kiekvienam Britanijos narystės dešimtmečiui.

ES lyderiai susitarė, jog pirmiausiai turi būti pasiekta „aiški pažanga“ sprendžiant tris su „Brexit“ susijusius klausimus, kad būtų galima pradėti tartis dėl būsimų prekybos ryšių.

Šie opūs klausimai – būsimos ES piliečių teisės Britanijoje ir Bendrijoje liekančių gyventi britų teisės, taip pat – „skyrybų sąskaita“ Londonui ir sienos tarp Šiaurės Airijos ir Airijos Respublikos statusas.

Su šiuo požiūriu nesutinka Britanija, norinti, kad derybos vyktų lygiagrečiai.

2017 05 22 14:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt