penktadienis, rugsėjo 25 d.
ES piliečiai panikuoja: norint pasilikti JK, reikia neregėtų dokumentų
tiesa.com

Jungtinėje Karalystėje (JK) gyvenantys, dirbantys ir studijuojantys Europos Sąjungos (ES) piliečiai sumaištyje – nuo šių metų vasario 1 d. įsigaliojo naujas įstatymas, migracijos tarnybai leidžiantis deportuoti imigrantus, jei jie neturi visapusiško sveikatos draudimo (angl. comprehensive sickness insurance, CSI).

Prieštaringai vertinamas naujasis apribojimas leidžia deportuoti „teisės JK gyventi neturinčius ES piliečius”, jų artimuosius bei kai kuriuos studentus. Iki šiol JK gyvenę, tačiau nepretenduojantys į teisę gyventi šalyje asmenys gali būti nebeįleisti atgal į Didžiąją Britaniją.

Kaip aiškinama Vyriausybės informaciniame lankstinuke, ES įstatymai leidžia Sąjungos piliečiams laisvai patekti į JK, tačiau tai nereiškia, kad automatiškai suteikiama teisė gyventi šalyje.

Pagal naująjį įstatymą, JK gyventi gali ES piliečiai, kurie:

• yra dirbantys;

• yra laisvai samdomi darbuotojai;

• yra apsirūpinę asmenys, kurie turi visapusišką sveikatos draudimą;

• yra studentai, kurie kurie turi visapusišką sveikatos draudimą.

Dauguma JK gyvenančių ES piliečių turi teisę naudotis NHS paslaugomis, todėl apie netikėtai svarbiu tapusį sveikatos draudimą nėra girdėję.

„Visus šiuos metus studijuojant JK niekada nesu girdėjusi apie reikalavimą turėti CSI. Man tiesiog patarė užsiregistruoti pas artimiausią šeimos gydytoją. Nepaisant to, kad čia baigiau magistro ir doktorantūros studijas, aš neturėsiu teisės pasilikti šalyje bei sumokėti savo studijų skolą valstybei”, - naujuoju apribojimu ES piliečiams stebėjosi lenkė Sylvia Gawron.

„Jaučiu, kad ES piliečiai nuo šiol laikomi antrarūšiais – niekam nerūpi mūsų teisės, mūsų šeimos ir tie, kurie nuo mūsų priklauso. Esame palikti nežinioje laukdami kas dar mums nutiks”, - pridėjo moteris.

Vokietė studentė Andrea Blendl portalui Independent.co.uk stebėjosi, kad universitete jai niekada nebuvo pranešta apie reikalavimą įsigyti CSI, o paklausus daugiau informacijos apie draudimą, niekas jos suteikti negalėjo.

2017 02 28 07:15
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt