trečiadienis, rugsėjo 23 d.
ES ragina JK „kuo greičiau“ paaiškinti „Brexit“ planą
tiesa.com
pixabay nuotrauka

Europos Komisija šeštadienį paragino Jungtinės Karalystės ministro pirmininko Boriso Johnsono (Boriso Džonsono) vyriausybę greitai paaiškinti, kaip ji nori tęsti pasirengimą „Brexit“, pralaimėjusi dar vieną balsavimą parlamente.

Atstovė Mina Andreeva sakė, kad Briuselis „atkreipia dėmesį į šiandienos balsavimą Bendruomenių Rūmuose dėl vadinamosios Letwino (Letvino) pataisos, reiškiančios, kad pats Išstojimo susitarimas šiandien nebuvo pateiktas balsavimui“.

„JK vyriausybei reikės kuo greičiau informuoti mus apie kitus žingsnius“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė atstovė.

Anksčiau šeštadienį britų parlamentas priėmė nepriklausomo parlamentaro, buvusio vyriausybės nario Oliverio Letwino pateiktą pataisą, kuria B. Johnsonas iš esmės verčiamas prašyti ES lyderių dar kartą atidėti „Brexit“, numatytą spalio 31 dieną.

Ministras pirmininkas yra pažadėjęs to nedaryti. Atidėjimo reiktų paprašyti britų vyriausybės laišku Europos Vadovų Tarybai.

Šeštadienio manevrai parlamente įvyko po to, kai ES viršūnių susitikime ketvirtadienį buvo paskelbta, kad Londonas ir Briuselis pasiekė susitarimą dėl JK išstojimo iš bloko šio mėnesio pabaigoje.

2019 10 19 16:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt