antradienis, spalio 20 d.
ES reikalauja užtikrinti imigrantų teises be rezidento statuso
tiesa.com

Europos Sąjunga (ES) dar labiau sugriežtino savo poziciją dėl 3mln. piliečių Jungtinėje Karalystėje. Reikalaujama po „Brexit“ suteikti visišką amnestiją net rezidentūros įrodymo neturintiems imigrantams.

Pagrindinis derybininkas Michelis Barnieras Briuselyje pareiškė, kad biurokratinės kliūtys neturėtų užkirsti kelio užtikrinant ES piliečiams visas reikalingas teises. „Individai, legaliai gyvenantys Jungtinėje Karalystėje šiandien, turi likti rezidentais ir po atsiskyrimo. Įskaitant ir atvejus, kai žmonės neturi gyvenimo čia įrodymų“, - sakė ES derybininkas.

M.Barnier priminė, kad tos pačios taisyklės privalo galioti ir kitose 27-iose bendrijos šalyse gyvenantiems britams. Šis klausimas dar kartą paliestas po to, kai JK premjerė Theresa May apkaltinta neturinti jokio pasiūlymo dėl ES piliečių teisių ateityje.

Šiuo metu galioja įstatymas, kad norint gauti dokumentus dėl teisės likti gyventi šalyje, būtina pateikti dokumentus nuo pirmojo atvykimo į JK. Jei žmogus negali pateikti visų reikiamų dokumentų, algalapių, išvykimo datų ir kitų dalykų, jo prašymas gali būti atmestas.

2017 05 06 13:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt