antradienis, balandžio 7 d.
ES sako, kad Brexito atidėjimas įmanomas tik tuo atveju, jei parlamentarai parems Th. May sutartį
tiesa.com
facebook nuotrauka

ES sutiks leisti atidėti Brexit tik tuo atveju, jei UK Parlamento nariai parems šiuo metu jiems pateiktą pasitraukimo iš ES sutartį. 

ES Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas teigė, kad trumpalaikis Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Europos Sąjungos atidėjimas, kurio ši paprašė šiandien, nėra neįmanomas.

Th. May parašė Donaldui Tuskui prašydama, kad Brexitas būtų atidėtas iki liepos  30-tos dienos, nes jai reikia daugiau laiko įtikinti parlamentarus priimti jos parengtą išstojimo iš ES sutartį.

Šiuo metu JK dar vis turi palikti ES kitą penktadienį - kovo 29-tą dieną.  

Donaldas Tuskas teigė tikintis, kad visos 27 Europos Sąjungos šalys-narės, kurios turėtų pritarti tokiam siūlymui, kaip leidimas Britanijai likti ES ilgiau, nei buvo numatyta, tą ir padarytų, tačiau pareiškė, kad tai priklauso nuo to, ar Bendruomenių Rūmai teigiamai nubalsuos dėl jos parengto išstojimo paketo.  

Briuselyje žurnalistams jis sakė, kad šio žingsnio atidėjimo trukmė - atviras klausimas.

Nors Brexit atidėjimas iki liepos  30-tos dienos yra logiškas, išstojimo iš ES atidėjimas iki vėlesnės nei gegužės 23-čios dienos keltų politinius bei teisinius klausimus, nes tai - rinkimų data.  

Nors dabartinio išstojimo paketo keisti galimybių nėra, Donaldas Tuskas siūlo priimti praėjusią savaitę Strasbūre Theresai May pateiktus šiokią tokią teisinę apsaugą šaliai galinčius suteikti siūlymus, kad jai būtų lengviau įtikinti parlamentarus balsuoti už jos paketą.  

Theresa May toliau įsikibusi laikosi savo pažado išvesti Jungtinę Karalystę iš Europos Sąjungos, Jeremy Corbynas teigia, kad ji įvarė šalį į „krizę, chaosą ir susiskaidymą”.

2019 03 20 17:35
Spausdinti