ketvirtadienis, sausio 28 d.
Europarlamentarai ragins Londoną po „Brexit“ gerbti ES piliečių teises
tiesa.com
facebook nuotrauka

Europos Parlamentas (EP) ragins Londoną neatimti iš ES piliečių teisių gyventi ir dirbti Didžiojoje Britanijoje, kai ši šalis pasitrauks iš bloko, trečiadienį pranešė europarlamentarai.

EP nariai ateinančią savaitę žada priimti rezoliuciją, raginančią ES derybininkus per prekybos derybas su JK aptarti „ambicingas nuostatas dėl laisvo asmenų judėjimo“.

Pasak jų, jeigu Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas nori išlaikyti savo šalies prieigą prie bendrosios ES rinkos eksportuojant britiškas prekes, jis turi gerbti Bendrijos piliečių teises.

Spėjama, kad Europos Parlamentas sausio 29 dieną patvirtins susitarimą dėl Britanijos išstojimo, tad praėjus dar dviem dienoms JK galės palikti bloką.

Tačiau europarlamentarai išreiškė susirūpinimą, kad B. Johnsonas, per vėliausius JK rinkimus užsitikrinęs tvirtą daugumą parlamente, jau pradeda gręžtis nuo anksčiau prisiimtų įsipareigojimų Britanijoje gyvenantiems ES piliečiams.

EP Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Davidas McAllisteris pareiškė: „Akivaizdžiai esama lūkesčių, jog kuo daugiau dirbsime kartu, tuo labiau reikės išlaikyti judėjimo laisvę“.

„Britų vyriausybė turi suprasti: kuo platesnės prieigos prie [ES] vidaus rinkos ji nori, tuo daugiau reikės piliečių judėjimo laisvės ir mobilumo“, – teigė europarlamentaras iš Vokietijos.

EP nariai susitiko tuo metu, kai Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen lankėsi Londone, kur vyko jos pirmasis susitikimas su B. Johnsonu nuo jos prisaikdinimo praėjusį mėnesį.

Prieš išvykdama į Dauningo gatvę, ji pasakė daug temų apėmusią kalbą Londono ekonomikos mokykloje, tačiau spėjama, kad ji neves išsamių derybų su JK lyderiu.

Už tai atsakingas ES vyriausiasis derybininkas Michelis Barnier šiuo metu kartu su bloko valstybėmis narėmis rengia išsamius įgaliojimus, apibrėšiančius Bendrijos poziciją po „Brexit“ prasidėsiančiose derybose su Londonu.

2020 01 08 20:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt