antradienis, liepos 5 d.
Europos Parlamentas patvirtino prekybos su JK po „Brexito“ susitarimą
BNS

Europos Parlamentas antradienį nubalsavo už Europos Sąjungos prekybos su Jungtine Karalyste po „Brexito“ susitarimo ratifikavimą, tačiau griežtai įspėjo, kad Briuselio ir Londono santykių laukia problemos.

Oficialūs balsavimo rezultatai turi būti paskelbti tik trečiadienį ryte, bet sprendimas yra neabejotinas.

„Šiandien Europos Parlamentas balsavo dėl plačiausio susitarimo, kokį tik ES yra sudariusi su trečiosiomis šalimis“, – sakė EP pirmininkas Davidas Sassoli.

„Tai gali sudaryti pagrindą, kuriuo remdamiesi kursime naujus į ateitį orientuotus ES ir JK santykius“, – sakė jis, bet įspėjo, kad europarlamentarai stebės susitarimo įgyvendinimą ir „nesutiks su jokiu JK vyriausybės atsitraukimu“.

„Negalima naudotis narystės ES privalumais nepriklausant [blokui]. Tačiau šiuo susitarimu labai stengiamasi sušvelninti blogiausias pasekmes“, – sakė EP pirmininkas.

Balsavimu ratifikuojamas prekybos susitarimas, pasiektas per Kūčias po devynis mėnesius trukusių sudėtingų derybų. Šis susitarimas taps pagrindu naujiems Britanijos santykiams su 27 narių ES, penkeri metai po pasaulį sukrėtusio britų rinkėjų sprendimo nutraukti 47 metus trukusią šalies narystę Bendrijoje.

Tačiau EP balsavo vykstant ginčams dėl to, kaip JK įgyvendina „Brexito“ susitarimus, ir skambant piktiems kaltinimams dėl „AstraZeneca“ vakcinos nuo COVID-19 tiekimo.

„Žinome, kad ne visada bus lengva, ir mums reikės būti labai budriems, uoliems, sunkiai dirbti“, – prieš balsavimą Europos Parlamentui sakė Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 04 28 12:23
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt