pirmadienis, rugpjūčio 10 d.
Filmukus ir žaidimus mėgstantys vaikai – pavojuje: „Momo“ herojė atsiranda ten, kur mažiausiai tikimasi
tiesa.com
Tiesa.com fotomontažas

„Momo iššūkis“, dėl kurio, kaip tikima, nusižudė mažiausiai trys paaugliai, atkeliavo į Angliją. Programėlėje „WhatsApp“ paplito Momo – merginos su snapą primenančiu veidu – paveikslėlis, kuris skatina jaunus žmones žaloti save, kartais net atimti sau gyvybę.

Jei vaikai neatlieka Momo merginos jiems palieptų užduočių, per programėlę jie yra prakeikiami, taigiama įvairiuose pranešimuose.

Viena Mančesteryje gyvenanti išsigandusi mama socialiniame tinkle pasidalijo, kad jos sūnus tapo šio iššūkio dalyviu.

„Kai pasiėmiau jį iš mokyklos, mokytoja panoro su manimi pasikalbėti. Ji pasakė, kad mano sūnus dar tris vaikus mokykloje pravirkdė sakydamas, kad naktį į jų miegamuosius ateis Momo mergina ir juos nužudys. Grįžus namo su juo pasikalbėjau.

Pasirodo, kiti bendraamžiai jam liepė pasidomėti „Momo iššūkiu“. Jis taip ir padarė. Vaizdo įraše Momo mergina įsakė visiems jos bijoti arba ji nužudys juos. Taigi, dabar mano sūnus yra labai išsigandęs. Bijau ir dėl kitų mokykloje besimokančių vaikų.

Nors internete nustatėme stiprią apsaugą, tokie dalykai vistiek nutinka. Tad jei turite vaikų, kurie lengvai pasiduoda įvairioms įtakoms, būkite atsargūs ir užbėkite tokiems įvykiams už akių“, – rašė ji.

Vakar mokyklų direktoriai išplatino pranešimą, kuriame teigiama, kad šis internete plintantis žaidimas įmontuojamas į YouTube platformoje talpinamus filmukus „Peppa Pig“ ir žaidime „Fortnite“, ypač mėgstamuose jaunesniųjų interneto vartotojų.

Šimtai tėvų jau pranešė pastebėję šį reiškinį. Vaikai šiais filmukais dalijasi ir mokyklose - nepadeda nei saugaus interneto nustatymai, nei kitos vaikams pavojing interneto turinio prevencijos priemonės, nes gudriai į filmukus įterpto „Momo“ jie neatpažįsta.

„Momo“ jau pasirodė net programėlėje „Kids YouTube“. Šie vaizdo įrašai prasideda nekaltai, tarsi filmuko „Peppa Pig“ serija, tačiau netrukus juose pasirodo ta pati šiurpą kelianti mergina, prasideda smurtiniai vaizdai bei užgauli kalba.

Šis vaizdo įrašas - vienas iš atskleistų pavyzdžių: „Momo“ atsiranda tik trečioje minutėje.

Vienas iš klipų pavadinimu „MoMo“ vaizduoja baisią baltą kaukę, kuri skatina vaikus atlikti pavojingas užduotis, apie jas neprasitariant tėvams. Kaip galite įsivaizduoti, vaikus šie filmukai traumuoja, tad siūlome prieš leidžiant jiems žiūrėti vaizdo įrašus pirma kruopščiai patikrinti jų turinį, neleisti programai YouTube vaizdo įrašų leisti automatiškai.

Vyresnius vaikus reikėtų supažindinti su „Momo“ atvaizdu ir įspėti jį pamačius kuo greičiau užverti programas, kuriuose jis pasirodė bei įspėti suaugusius asmenis, kad jie galėtų atkreipti tarnybų dėmesį. Radę tokį filmuką praneškite apie jį platformai, kad apsaugotumėte ne tik savo, bet ir kitus vaikus.

Pradėję žaisti šį žaidimą, Kolumbijoje jau nusižudė du vaikai – 12-metė mergaitė ir 16-metis berniukas.   Pareigūnai vaikų telefonuose rado žinučių nuo Momo merginos. Manoma, kad prieš atimdamas sau gyvybę, paauglys šį žaidimą perdavė 12-metei, kuri po dviejų dienų pasikorė.

Dar viena iššūkio auka užfiksuota Indijoje. 18-mečio kūnas buvo rastas pašiūrėje, ant kurios sienų buvo nupieštos velnio akys.

2019 02 27 22:50
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt