šeštadienis, birželio 6 d.
Garsenybės linkėjimas „Brexit“ pasirinkusiems britams: laukia apgailėtinas gyvenimas saloje
tiesa.com

Kritika JAV valdžiai ir savo dokumentiniu filmu apie amerikiečių politiką pasaulyje išgarsėjęs režisierius su britais pasidalijo savo nuomonę apie „Brexit“.

Politikos apžvalgininkas Michael’is Moore’as visame pasaulyje išgarsėjo 2004 metais, kai sukūrė JAV valdžią kompromiruojatį dokumentinį filmą „Farenheit 9/11“. Jame rezisierius atskleidė 43-iojo JAV prezidento George’o W. Bush’o valdymo taktiką, susiejo ją su rugsėjo 11-osios teroro aktu Niujorke, karine invazija į Iraką.

Šį filmą įvertino ne tik sąmokslo teorijų mėgėjai, bet ir profesionalai – jis nominuotas pagrindiniam prizui žymiajame Kanų filmų festivalyje, kuriame ir debiutavo. Į istoriją šis kūrinys įėjo kaip filmas, kuriam po debiuto buvo skirtos ilgiausios ovacijos – publika atsistojusi plojo net 20 minučių.

Praėjusią savaitę M. Moore’as pasirodė britų televizijos „Channel 4“ eteryje ir išdėstė savo nuomonę apie „Brexit“.

Šis procesas, jo nuomone, įrodo neigiamos politinės ideologijos įsigalėjimą šalyje ir prie gero neprives.

„Norite palikti Europą, tai palikite, tačiau yra nemažai žmonių, kurie nenori būti to dalimi.

Taigi, mėgaukitės apgailėtinu gyvenimu savo saloje“, – be jokių užuolankų sakė M. Moore’as.

Šis jo pasisakymas šalyje sulaukė itin didelio atgarsio, atrodo, kad britai nebuvo patenkinti tokiu jų šalies įvertinimu ir ragino režisierių apsidairyti savo šalyje, kurioje dar ydingesnę politinę ideologiją skleidžia tokie politikai kaip Donald’as Trump’as.

M. Moore’as sutinka, kad D. Trump’as yra ydingas, tačiau britų situaciją laiko prastesne. Jis taip pat užsiminė, jog Jungtinė Karalystė gali išvengti „Brexit“, tačiau tam reikia ryžtingų politikų.

„Brexit“ grimasos – britai už didžiulį praradimą dar ir susimokės

2017 08 07 09:15
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt