pirmadienis, liepos 13 d.
Geraširdė lietuvė gelbės skurdžius Azijos gyventojus
tiesa.com

Devyniolikmetė Vaiva Norkūnaitė, norinti padėti skurstantiems ir tinkamų žinių stokojantiems žmonėms, pasiryžo tapti savanore. Kreipusis į tarptautinę savanorių organizaciją mergina buvo paskirta į Kambodžą, kur tris mėnesius praleis su vietos bendruomene.

Kaip pasakoja V.Norkūnaitė, sąmoningai šios šalies ji nesirinko. Aplikuodama savanoriauti su Voluntary Service Overseas (VSO) organizacija lietuvė žinojo, kad bus atrinkta savanoriauti bet kurioje iš projekto partnerių valstybių: Pietų Amerikoje, Afrikoje ar Azijoje, tad Kambodža jos labai nenustebino.

Kad patektų į savanorių sąrašą, merginai teko pereiti nelengvą atranką, pildyti anketą, motyvuoti savo norą, vėliau su organizacijos darbuotojais praleisti visą dieną. Jos metu pretendentai į savanorius stebimi, atlieka įvairias užduotis, kalbasi su darbuotojais. Negana to, kiekvienas patvirtintas savanoris turi surinkti tam tikrą sumą pinigų ir skirti ją labdaros organizacijai, su kuria iškeliauja.

Lietuvė pasiryžusi surinkti 800 svarų sterlingų, kurie keliaus VSO labdaros organizacijai ir bus skiriami savanorių mokymui bei siuntimui į skurdžias šalis. Daugiau informacijos apie aukojimą bei pinigų panaudojimą skelbiama oficialiame organizacijos tinklapyje.

Ateitį sieja su Lietuva

Tokia atranka vykdoma ne šiaip sau, mat norinčiųjų labai daug, o vietų skaičius – ribotas. Jau patekus į sąrašą lietuvės laukė mokymai. Nors važiuoja į nepažįstamą kraštą, kuriame praleis tikrai nemažai laiko, V.Norkūnaitė džiūgauja ir tikina negalinti sulaukti išvykimo dienos.

„Šiuo metu toje pačioje vietoje dirba kiti savanoriai, atvykę tęsime jų nuveiktus darbus, tad itin tiksliai atsakyti sunku. Viskas priklauso nuo individualios bendruomenės poreikių tuo metu. Daugiausiai dirbsiu su jaunimu, jų edukacija, ypač stabilaus verslo klausimu. Vesime pamokas, organizuosime renginius, taip pat darysime gana daug mokslinio darbo, įvairių planų, analizių, bendrausime su vietos valdžia, pavyzdžiui, dėl naujos bibliotekos statymo. Planuoju nuolat pildyti savo socialinius tinklus apie pozityvią veiklą Battambango provincijoje ir pranešti, kaip sekasi“, – sakė mergina.

Savanorės tikslas – perduoti savo įgūdžius kitiems, gerinti žmonių gyvenimo situaciją užsiimant su vaikais, jaunais žmonėmis. Ji viliasi, kad skirtas laikas ir įdėtas darbas turės ilgalaikį poveikį bendruomenėje bei bus pagerinta skurdžiausiai gyvenančių ryžių augintojų situacija.

„Kvaila manyti, kad skurdžioms šalims reikia tik pinigų. Pinigai bejėgiai, jei nėra efektyviai panaudojami. O aš asmeniškai labai tikiuosi išvykti būdama geresnė pilietė ir tuo užkrėsti kitus. Taip pat tai ne tik knyginis suvokimas, kas yra skurdas, kas yra kitokie žmonės, kas yra kitoks mąstymas ir pasaulis. Atvirumas pasauliui padeda jį pažinti ir priimti, o šis suvokimas padeda tapti laimingesniu žmogumi, skleisti gerą energiją aplink.

Svarbu ugdyti save, kad vėliau viską, kas išmokta, galima būtų panaudoti savo aplinkoje. Savo ateitį sieju su Lietuva, tad savanoriavimo patirtis su ilgus metus sėkmingai veikiančia organizacija galėtų man padėti organizuoti labdaringą veiklą Lietuvoje, suprasti, kaip tai daryti efektyviai. Gal aš ir naivi, bet tikiu, kad problemos gali būti išspręstos, tik reikia žinoti kaip jas spręsti. O viskas prasideda nuo individo. Suaugusio ir patyrusio“, – savo viltimis dalinosi pašnekovė.

Padėti vien savo buvimu skurdžios šalies bendruomenėje lietuvei nepakanka. Ji užsibrėžusi surinkti kaip įmanoma daugiau lėšų kitų savanorių mokymui, mat aukojimas geram tikslui vykdant kokią nors veiklą – itin populiarus Vakarų šalyse.

„Daugelis žmonių savo laisvu laiku tiesiog pasirenka veiklą, kad ir bėgti maratoną, surengti protmūšį kavinėje, norimą surinkti sumą labdarai ir kviečia aukoti savo draugus, pažįstamus. „Fundraisinim’as“ gali būti labai linksmas ir padeda skleisti žinią apie labdarą bei ugdyti daug naudingų savybių“, – apie savo pasirinkimą pasakojo V.Norkūnaitė.

Norintys paaukoti lietuvės savanorystei Afrikoje bei prisidėti prie gerų darbų edukuojant žmones, kuriems gyvenime mažiau pasisekė, tai padaryti galite aukojimo platformoje čia.

2017 05 15 10:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt