penktadienis, rugsėjo 18 d.
Gongų meistrė: kelyje į svajonę lydėjo badas
tiesa.com

Dešimtmetį Londone gyvenančios 38-erių lietuvės Katažinos Bumbul istorija galėtų nustebinti ne vieną: paragavusi „magiškojo sausainio“ Amsterdame, moteris iškeitė darbą viename geriausių Londono kazino... į gongų meną.

Lengva nebuvo. Gongų meistrė neslėpė – dėl aistros muzikai, gongams, šamaniškoms augalų ceremonijoms ir arbatai teko ir pabadauti. Santaupos, netekus darbo, netruko ištirpti, o gongų gerbėjai kaip grybai po lietaus nedygo.

„Vasarą pinigų beveik ir nereikia – gyveni gamtoj, valgai savo išaugintas daržoves ir miško gėrybes“, – apie savo patirtį ir atradimus „Tiesai“ pasakojo pašnekovė.

Šiandien lietuvei sekasi kur kas geriau.

– Papasakokite, kas paskatino Jus imtis gongų grojimo meno?

– Prieš aštuonerius metus su drauge lankėmės Amsterdame ir, žinoma, buvo labai smalsu paragauti stebuklingų grybų ir augalų, kurie kitur Europoje – nelegalūs. Kaip ir „Alisai stebuklų šalyje” viskas prasidėjo nuo „magiškojo sausainio“, kuriuo perpus pasidalijome su drauge.

Vos po valandos pajutau, kad kažkas įeina į mano kūną. Atsidūriau afrikiečių šamanų būryje prie laužo: girdėjau jų dainavimus, supratau jų kalbą, kūnas pats (tiksliau – valdomas kitų jėgų) pradėjo neįprastai judėti – šokti afrikietiškus šokius.

Vėliau mano sąmonė persikėlė į XIX a. operos dainininkės iš Vokietijos kūną, mintyse skambėjo vokiška arija... Atsiguliau į lovą ir tiesiog leidausi gilyn į pasąmonę. Visa mano sąmonė prisipildė muzikos, ir įvairių žanrų muzikos...

Suvokiau daugybę dalykų apie gyvenimą ir apie mūsų prigimtį. Visokie sausainiai ir grybai – ne pramoga, o labai rimtas dalykas, ir ne kiekvienas yra pasirengęs juos vartoti. Supratau, kas tai yra gili šamaniška būsena, iš kurios šamanai ir filosofai semiasi išminties.

Po šios patirties supratau, kad turiu daryti tai, kas susiję su muzika ir ritmu. Netrukus pradėjau domėtis būgnais ir jų terapiniu poveikiu žmogui. Taip lyg netyčia aptikau gongus. Tą pačią dieną nusipirkau savo pirmąjį gongą ir nuėjau į gongų meditacijos seansą Camdene, o po jo tariau sau: „Taip, aš privalau tai daryti!“

[2566]

– Metėte gerai apmokamas pareigas... ir pasidavėte avantiūrai?

– Taip, po kelių mėnesių mečiau gerai mokamą darbą Londone ir metus praleidau keliaudama, mokydamasi įvairių dalykų: natūralios statybos, masažo meno ir kt.

Daug laiko praleidau su tėvais Vilniuje, – būtent ten su giminaičiais, kurie taip pat groja gongais, praktikavausi pas gongų meistrą iš Lenkijos.

Grįžusi į Jungtinę Karalystę lankiau mokomuosius gongų seminarus su Sheila Whittaker ir Donu Conreaux'u, o užsidirbusi šiek tiek pinigėlių nusipirkau didelį Paiste gongą ir palaipsniui pradėjau siūlyti gongų maudynes viešai.

[2564]

– Kuo gongai Jus taip žavi? Ką gongų maudynės suteikia Jums ir Jūsų terapijų dalyviams?

– Gongai žavi savitu poveikiu mano kūnui, sąmonei, emocinei būsenai, dvasiai.

Kūnas ir smegenys visiškai atsipalaiduoja, sąmonė patenka į lengvą šamanišką būseną: atsiranda vaizdai, pajuntu laimės, taikos, euforijos pojūtį, tarsi prisiliesčiau prie begalybės, prie kosmoso, prie Dievo.

Kiekvienam ši gongų patirtis skiriasi. Skiriasi ji priklausomai nuo dienos, nuo seanse esančių žmonių energijos, nuo sugebėjimo „atsiduoti“.

Mano klientai neretai sako, kad fiziškai jaučia čakrų (kūno energetinių centrų) atsivėrimą: fizinius pojūčius kūno problematinėse ar kadaise patirtų traumų vietose, malonius šiurpuliukus ir fiziškus bangų, vibracijų pojūčius, mato trykštančias spalvas, šviesą, gražias vizijas.

Buvo atvejų, kai žmonės patyrė astralinę kelionę, – trumpam išėjo iš kūno, pamatė save iš aukštai, truputį paskraidė ir vėl grįžo į savo kūną.

Jeigu žmonės yra užgožę savyje vienokias ar kitokias baimes, nepripažįsta gyvenime tamsių spalvų ir emocijų, ar jeigu jų gyvenime vyksta kažkas labai blogo, seanso metu tos emocijos ir baimės gali išplaukti į paviršių. Intensyvus gongų garsas tada gali šiek tiek bauginti. Tokiu atveju gongai veikia kaip egzorcizmo priemonė – žmonių pojūčiai gali būti ir nelabai malonūs. Visgi dažniausia kiekvienas po gongų maudynių jaučiasi atsinaujinęs, „apvalytas“, laimingas ir prisotintas kažkokios nematomos pranos – maisto mūsų dvasiai.

Po kelerių metų darbo su gongais beveik nebesergu, tapau emociškai stipresnė, labiau suprantu savo kūną, savo subtiliąsias energijas ir sugebėjimus. Tiesiog jaučiuosi laimingesnė.

– Kokie procesai vyksta gongų maudynių metu?

– Grodama tampu tarsi mediumu, naudoju ne tik fizines terapines garso savybes, bet dirbu ir su subtiliomis gydomosiomis energijomis, pasikviečiu jas į erdvę, leidžiu joms tekėti per save ir instrumentus.

Taip pat naudoju ypatingą intuityvų gerklinį dainavimą. Žmonės teigia, jog jis tokio pat stiprumo kaip ir gongai, o gal net ir stipresnis.

Sesijų pabaigoje, tyloje, siunčiu dalyviams gydomąją energiją rankomis per nuotolį. Jau vaikystėje tėvai pastebėjo, jog nuo mano rankų sklinda skausmus malšinanti ir karščiavimą nuimanti energija. Dabar labai populiaru yra mokytis „Reiki“ – gydymo meno rankomis. Man tai išeina natūraliai.

Kartais gongų garso seansus darau kartu su arbatos ceremonija / arbatos meditacija. Apskritai, arbata – viena mano didžiausių aistrų.

Visada būtinai pasirenku ypatingą arbatą – oolong arba pu-erh – iš natūraliai augančių senų arbatos medžių. Atitinkamai parenku ir arbatinuką, pialas, padėkliukus, sezoninius augalus dekoracijai.

Vasarą su kitais bendraminčiais organizuoju kelių dienų terapijos seansus gamtoje. Ten būna ne tik gongai ir arbata, bet ir „Reiki“, „Chigong“, „Taichi“, labirintas, pirtelė, šamaniškų augalų ceremonijos.

[2565]

– Atliekate intuityvų gerklinį dainavimą. Papasakokite daugiau apie šio specifinio dainavimo poveikį klausytojui.

– Tai obertoninis dainavimas, kai balsas nukreipiamas rezonacijai įvairiose mūsų kūno ertmėse (gerklėje, nosyje, burnoje, lūpose). Toks garsas gali būti labai intensyvus. Žmonės po seansų sako, kad mano balsas giliai prasiskverbia į jų vidų, išjudina jų kūnuose energijas, ypač širdies srityje, kartais paveikia ir jų kvėpavimą.

Gydymas garsu pagrįstas garso ir intencijos sujungimu į vieną. Jeigu aš harmoningai groju stipriai rezonuojančiu instrumentu arba dainuoju stipriai rezonuojančiu balsu ir tuo pačiu metu sujungiu garso vibracijas su vidinėmis intencijos vibracijomis, erdvėje kilusi gydomoji energija pasiekia žmogų, jį veikia.

Žinoma, tam tikri instrumentai ir muzika veikia gydančiai ir be intencijos, bet su intencija muzikos ir garsų savybės suintensyvėja, garsas tampa tikra magija.

– Minėjote, kad arbata – Jūsų didžioji aistra. Kuo ji Jums tokia ypatinga?

Arbata man – gyvenimo būdas. Ritualinis arbatos gėrimas moko mus įžvelgti grožį mažiausiose smulkmenose, būti „čia ir dabar“ bei tuo mėgautis.

Be filosofinio poveikio, arbata veikia dvasiškai ir per savitas fizines bei chemines savybes. Arbatos lapeliai iš senų, natūralioje aplinkoje augančių arbatos medžių yra ypač turtingi veikliųjų medžiagų, kurios sukelia žmogui natūralią meditacinę būseną.

Kūnas atsipalaiduoja, emocijos ir protas nurimsta, paaštrėja juslės ir, priklausomai nuo arbatos rūšies, paruošimo būdo ir puodelių kiekio, padidėja kūrybiškumas, praskaidrėja mąstymas.

Mumyse tarsi gali atsibusti vaikas, norintis tiesiog džiaugtis, žaisti ir leistis į smagius nuotykius.

[2563]

– Kur Jus galima sutikti?

– Seansus rengiu Londono centre, Covent Gardene, – vietelėje smagiu pavadinimu „Buddha on a Bicycle“. Sekmadieniais – vien gongai (gongai, dainuojantys dubenys, pora kitų instrumentų ir gerklinis dainavimas), o trečiadieniais prieš gongus atlieku ir arbatos ceremoniją. Po arbatos gongų patyrimas būna žymiai gilesnis.

Kartais esu kviečiama gongais pagroti ar daryti arbatos seansus ir į kitas vietas arba į namus.

Pavasarį įsigijau dar vieną didelį gongą, dabar jis Lietuvoje. Kai būnu ten, groju juo savo statomame namuke.

– Ketinate grįžti į gimtinę?

– Mano veikla neapsiriboja vien Londonu ir gražiais gamtos kampeliais Jungtinėje Karalystėje. Po truputį bandau dirbti ir Lietuvoje.

Netoli Vilniaus, gamtoje, statausi apvalų namuką iš visiškai natūralių medžiagų. Dirbu daugiausia pati viena, tad statybos tęsiasi jau kelerius metus, bet aš niekur neskubu, man tokia veikla yra savotiška meditacija.

Praėjusią vasarą jau surengiau ten kelis gongų garso seansus.

Man toji vieta – ypatinga. Norėčiau, kad mano namukas taptų jaukia erdve įvairioms ceremonijoms, dvasinėms praktikoms, muzikai ir šiaip... Jaukiai pasisėdėti, pabūti vidinėje ramybėje, o kartais gal ir šiek tiek pajudėti, pašokti.

[2562]

2016 02 26 08:05
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt