antradienis, rugpjūčio 3 d.
Grįžtantiems į Lietuvą: viskas apie karo tarnybą
tiesa.com
facebook nuotrauka

NUOLATINĖ PRIVALOMOJI PRADINĖ KARO TARNYBA – tik 9 mėnesiai

Kas gali atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą (NPPKT)?

Į NPPKT šaukiami 19–26 metų vaikinai, neįgiję pagrindinio karinio parengtumo, neatleisti nuo karo prievolės ir kuriems NPPKT nėra atidėta.

Savanoriškai atlikti NPPKT gali 18–38 metų vaikinai ir merginos.

Kur vyksta ir kiek laiko trunka NPPKT?

Pagal Lietuvos kariuomenės vado patvirtintą metinį šaukimo į NPPKT planą, nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai tarnybą atliks daugiau kaip 20-yje kariuomenės dalinių.

Nedidelė dalis karių tarnybą pradės Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje, kur per pirmąsias 8 savaites išeis bazinį karinį rengimą, o likusį 9 mėnesių tarnybos laiką tarnaus priskirtame dalinyje ir atliks kolektyvinį rengimą.

Kokios socialinės garantijos taikomos NPPKT kariams?

NPPKT kariai gauna visą valstybės išlaikymą (apgyvendinimas, maitinimas, apranga, socialinis ir gyvybės draudimas). Kiekvienam šauktiniui NPPKT kariui per mėnesį mokama 140,60 euro išmoka buitinėms išlaidoms padengti.

Be to, atsižvelgiant į šauktinio tarnybos vertinimą, kas mėnesį kaupiama speciali įmoka, kuri išmokama asmeniui atlikus tarnybą. Jos dydis priklauso nuo atliktos tarnybos vertinimo rezultatų.

Padidintą skatinamąją piniginę išmoką ir priklausomai nuo tarnybos įvertinimo („patenkinamai“, „gerai“, „labai gerai“) savanoriškai tarnybą pasirinkusiems jaunuoliams per 9 mėnesius išmokama nuo 889 iki 1 778 eurų.

Kartu su išmokomis buitinėms išlaidoms šie jaunuoliai per tarnybos laikotarpį priklausomai nuo įvertinimo gali sukaupti nuo 2 154 iki 3 043 eurų.

Metiniame šaukiamųjų sąraše esantiems ir pirmumo norą pareiškusiems asmenims yra numatyta 15 proc. padidinta skatinamoji išmoka. Šie jaunuoliai per 9 mėnesius, priklausomai nuo tarnybos įvertinimo gaus nuo 786 iki 1 573 eurų ir kartu su išmokomis buitinėms išlaidoms galės sukaupti nuo 2 052 iki 2 838 eurų.

KAIP TAPTI KARIU SAVANORIU

Jeigu susidomėjote kario savanorio tarnyba Lietuvos kariuomenėje, prašome asmeniškai kreiptis į regioninį karo prievolės ir komplektavimo skyrių ar poskyrį arba užpildyti kandidato anketą.

Norint pradėti priėmimo procedūras ir gauti siuntimą į Karinę medicinos ekspertizės komisiją, su savimi reikia turėti šiuos dokumentus: asmens

 • tapatybę patvirtinantį dokumentą (asmens tapatybės kortelę arba pasą);
 • mokslo baigimo pažymėjimo, brandos atestato, diplomo ir (ar) kitų išsimokslinimą ir kvalifikaciją patvirtinančių dokumentų originalus. Jeigu mokslai baigti užsienyje, diplomas ir jo priedai turi būti išversti į lietuvių kalbą; 

 • pažyma apie buvusias darbovietes ir valstybinį socialinį draudimą, kurioje nurodomos atleidimo iš jų priežastys (pažymą užsisakyti galima internetu https://gyventojai.sodra.lt/sodra-login/index, meniu juostoje pasirenkant (Naujas prašymas/Kiti/GPK1.2 Prašymas); 

 • asmeninės banko sąskaitos numerį.
Kiekviename kariniame dalinyje yra ramovė, klubai, kuriuose vyksta įvairūs koncertai, teminiai vakarai, parodos, veikia biblioteka, sporto klubai, treniruoklių salės. 


KAIP TAPTI PROFESINĖS KARO TARNYBOS KARIU?Norėdami kandidatuoti į profesinę karo tarnybą, turite atvykti į regioninį karo prievolės ir komplektavimo skyrių ar poskyrį arba užpildyti kandidato anketą. Norint gauti siuntimą į Karinę medicinos ekspertizės komisiją, per pirmą vizitą su savimi užtenka turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Kitus dokumentus galima pristatyti vėliau.Visų reikalingų dokumentų sąrašas:

 • 
 asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas (asmens tapatybės kortelė arba pasas); 

 • išsilavinimą ir (ar) kvalifikaciją patvirtinančių dokumentų originalai. Dokumentai užsienio kalba turi būti pateikti kartu su vertimu į lietuvių kalbą, užsienyje įgyta aukštojo mokslo kvalifikacija, mokslo laipsnis turi būti 
pripažinti (nostrifikuoti) teisės aktų nustatyta tvarka; 

 • kiti dokumentai, susiję su pareigomis, į kurias pretenduojama (vairuotojo pažymėjimas ir pan.); 

 • „Sodros“ pažymėjimas (jeigu turite) arba pažyma apie buvusias darbovietes ir valstybinį socialinį draudimą, 
kurioje nurodomos atleidimo iš jų priežastys (pažymą užsisakyti galima internetu https://gyventojai.sodra.lt/sodra-login/index, meniu juostoje pasirenkant (Naujas prašymas/Kiti/GPK1.2 Prašymas); 

 • asmeninės banko sąskaitos numerį. 


KARIAI – SPECIALISTAI 


Lietuvos kariuomenei reikia įvairių specialybių darbuotojų.

Asmenys, įgiję tam tikrą specialybę – teisininko, IT specialisto, mediko, slaugytojo, virėjo – gali kandidatuoti į profesinę karo tarnybą ir neatlikę NPPKT.

Pateikiame sričių ir specialybių sąrašą, kurių Lietuvos kariuomenei trūksta:

 • ryšių ir informacinių sistemų; 

 • elektronikos, telekomunikacijų, 
geografinių informacinių sistemų; 

 • statybos inžinerijos; 

 • finansų apskaitos sričių; 

 • virėjų;

 • mechanikų;

 • elektrikų;

 • remontininkų;
 • suvirintojų;

 • paramedikų. 
  

Tokie asmenys, perėję visas pirmiau nurodytas priėmimo procedūras ir pasirašę profesinės karo tarnybos kario sutartį, išsiunčiami atlikti bazinį kario kursą ir tada jiems suteikiamas specialisto kodas.

Tai reiškia, kad specialistai gali tarnauti Lietuvos kariuomenėje net iki 60 metų, jeigu tik leidžia sveikata. 


Visa karo prievolininkui aktuali informacija pateikta internete adresu www.karys.lt.

Ją taip pat galima sužinoti paskambinus nemokamu telefonu 8 800 12 340 (linija veikia tik Lietuvos Respublikoje) ar atvykus, paskambinus į regioninius karo prievolės ir komplektavimo skyrius ir poskyrius www.karys.lt/bendraukime/musu-kontaktai/14. 


Interneto svetainėje www.karys.lt/skelbiama informacija apie tarnybos Lietuvos kariuomenėje būdus, atrankos sąlygas, galimas tarnybos vietas, specialybes, socialines garantijas, tobulėjimo ir karjeros galimybes. 


Šiandienos Lietuvos kariuomenė – tai motyvuota kariuomenė, pasirengusi ginti šalį, sėkmingai dalyvaujanti tarptautinėse operacijose ir padedanti Lietuvos žmonėms ypatingų nelaimių atvejais. Kariuomenėje svarbiausia – žmogus. Kariams, tarnaujantiems Lietuvos kariuomenėje, sudarytos geros tarnybos ir gyvenimo sąlygos, daug dėmesio skiriama jų sveikatai ir medicinos priežiūrai. Jiems suteikiama galimybė tobulėti, išmokti naujų dalykų, įgyti pozityvios, naudingos patirties. 


Entuziazmas, patriotizmas, atsidavimas, noras pažinti, mokytis ir tobulėti – esminės savybės, kurias turi turėti būsimasis karys. Jeigu jūs nebijote naujų iššūkių, norite įgyti naujų įgūdžių ir esate pasiryžęs sunkiai dirbti dėl bendro tikslo – jūs esate laukiamas Lietuvos kariuomenėje. 


2019 03 24 13:30
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt