šeštadienis, rugpjūčio 15 d.
Gyvenimas JK po „Brexit" pabrangs mažiausiai 3 proc.
tiesa.com

Naujausias tyrimas atskleidė, kad Jungtinei Karalystei (JK) pasitraukus iš Europos Sąjungos (ES), labiausiai nukentės šalies miestų ir rajonų gyventojai. Tačiau ir londoniečiai neišvengs neigiamo „Brexit" poveikio.

Sunkusis „Brexit", kurio atveju JK palieka Europos bendrąją rinką ir muitų sąjungą, Londone vidutiniškai padidintų namų ūkių išlaidas 2,7 proc., o kitose šalies vietose dar daugiau - nuo 3 iki 3,2 proc., atskleidė ekonomistų paskaičiavimai.

Pagal švelnų „Brexit", kuris leistų Britanijai išlaikyti glaudžius prekybos ryšius su ES, poveikis Londono namų ūkiams būtų 1,5 proc. ir 1,7 proc. likusioje šalies dalyje.

Ataskaita įspėja, kad sudarius naujas prekybos sutartis po pasitraukimo iš ES, tik maža dalis prekių ir paslaugų gali būti „nežymiai" mažesnėmis kainomis, kas tik „iš dalies kompensuotų (bendrą) „Brexit" kainų augimą".

Tyrimo metu taip pat nustatyta, kad Velsas ir Šiaurės Rytai taps labiausiai pažeidžiamais regionais, kurie po „Brexit" praras daugiausiai pajamų. Taip atsitiks šaliai pasitraukus iš Sąjungos ir padidėjus kliūtims tęsti prekybą su ES šalimis.

2018 07 04 08:30
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt