šeštadienis, rugpjūčio 13 d.
Gyvenimas „pasiskiepijusiame“ Gibraltare – tarsi kitoje planetoje
Alfa.lt

Parduotuvės, barai ir restoranai klesti, žmonės laisvai būriuojasi, vaikšto be kaukių iki išnaktų – taip atrodo gyvenimas Gibraltare, kur 90 proc. suaugusių buvo paskiepyta nuo COVID-19, rašo Dailymail.co.uk.

Didžiajai Britanijai priklausančioje užjūrio teritorijoje, kurioje gyvena 34 tūkst. žmonių, ligoninėse nėra nei vieno paciento su koronavirusu.

Ten taip pat nėra reikalavimų rodyti skiepų paso išėjus iš namų. Gyventojai, kurie buvo paskiepyti dviems vakcinomis, gauna kreditinės kortelės dydžio vakcinacijos sertifikatą. Tačiau niekas nereikalauja jo parodyti, kai nori apsilankyti bare ar restorane. Klientų tik prašoma pateikti savo vardą ir kontaktinį telefoną, jei vėl rastųsi COVID-19 židinys.

Restoranai ir barai Gibraltare gali veikti iki 2 val. nakties. Veido kaukės vis dar privalomos parduotuvėse, bet ne lauke. Iki išnaktų gatvės ir aikštės pilnos žmonių, kurie iki 1:30 val. nakties gali užsisakyti alkoholio ir prie vieno staliuko būriuotis septyniese.

Gibraltare net buvo surengta bokso kova, kurią uždaroje patalpoje stebėjo 500 žiūrovų. Vyksta ir kitų sporto šakų varžybos su žiūrovais.

„Aš kartais pamirštu, kad mes esame pasaulinės sveikatos krizės viduryje, – teigė vieno restorano vadybininkė Emma Gaivizo. – Šiuo metu dauguma mūsų klientų yra vietiniai, nors dažniausi mūsų svečiai – turistai. Turėjome užsidaryti du kartus, bet verslas vėl klesti ir jaučiuosi optimistiškai dėl ateities. Viskas pradėjo sugrįžti į savo vėžes labai greitai.“

Vieninteliai pandemijos ženklai restorane – dezinfekcinis rankų skystis prie įėjimo ir kaukes dėvintis personalas.

„Tai rojus, – teigė pensininkas Adolfo Moras. – Aš čia sėdžiu ir mėgaujuosi saulės spinduliais bei kvėpuoju be kaukės. Dabar, kai esame paskiepyti, einame kada ir kur norime. Nejaučiame jokios baimės.“

Visiškai kitoks vaizdas šiuo metu visoje Europoje, tarp kitų šalių – ir Gibraltaro kaimynystėje esančioje Ispanijoje. Todėl Gibraltaras skiepija ne tik savo gyventojus, bet ir ispanus, kurie dirba čia.

Iš viso Gibraltare buvo panaudota beveik 61 tūkst. vakcinų: pirmąją dozę gavo beveik 32,3 tūkst., antrąją – 28,6 tūkst. gyventojų.

2021 04 07 16:41
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt