šeštadienis, spalio 24 d.
Į Anglijos elitą įsiveržęs M. Jurevičius: siekiant tokio lygio, reikia turėti didelį norą žaisti regbį
Alfa.lt

20-metis lietuvis Matas Jurevičius sparčiais žingsniais kyla karjeros laiptais. Praėjusiais metais jis kartu su Jonu Mikalčiumi žaidė antroje pagal pajėgumą Anglijos lygoje rungtyniaujančioje „London Scottish“ ekipoje, o prieš keletą savaičių sulaukė išsvajoto pasiūlymo – sutarties su elitinės „Premiership“ lygos „Harlequins“ komanda.

Pasirašęs kontraktą, M. Jurevičius tapo vienu iš nedaugelio Lietuvos regbininkų, pasiekusį tokį lygį. „Premiership“ lygoje yra žaidęs J. Mikalčius, Prancūzijos „Top-14“ pirmenybėse – Karolis Navickas, o Italijos „Top-12“ čempionate rungtyniauja Mantvydas Tveraga.

„Mane stebėjo daugiau komandų, turėjau susitikimus su kitomis „Premiership“ ekipomis, bet gavęs „Harlequins“ pasiūlymą, sutikau iš karto. Tai yra labai senas klubas su giliomis tradicijomis. Apie jį žinojau nemažai. Šis klubas pasižymi greitu žaidimu“, - pasakojo M. Jurevičius.

Talentingas regbininkas visą vasarą paskyrė sportui, nes dabar laukia sunkus darbas siekiant įsitvirtinti pagrindinėje „Harlequins“ sudėtyje.

„Vasaros atostogų aš neturiu, nes vyksta pasiruošimas naujam sezonui. Per karantiną sportavau asmeniškai, o su „Harlequins“ treniruotis pradėjau maždaug prieš mėnesį. Iš pradžių treniruotės vyko laikantis 2 m atstumo, o šią savaitę, po COVID-19 patikros, buvo leistas artimesnis kontaktas“, - situaciją Anglijoje aiškino M. Jurevičius.

M. Jurevičius įprastai rungtyniauja puolėjo pozicijoje, antroje linijoje. Tuo tarpu „Harlequins“ treneris jį mato 6-oje pozicijoje (trumpojo krašto puolėjas).

„Man patinka greitas regbis. Šiuo metu dar sunku priprasti prie naujos pozicijos, bet čia tik laiko klausimas“, - teigė žaidėjas.

Anglijoje gimęs regbininkas supranta, kad jam dar gali tekti palūkėti debiuto „Harlequins“ gretose, bet paprastai stipriausi Anglijos klubai jaunesniems žaidėjams leidžia pasireikšti taurių varžybose.

„Noriu kuo daugiau įgūdžių pasisemti iš „Harlequins“ senbuvių. Juolab, kad turime labai gerus trenerius. Į pagrindinę komandą patekti yra sudėtinga, nes dar reikia daug ką išmokti. Kada pavyks debiutuoti komandoje, priklauso nuo trenerio. Manau, kad ateinančiame sezone būsiu paskolintas tai pačiai „London Scottish“ komandai, tačiau „Harlequins“ galėsiu atstovauti Anglijos ir Europos taurių turnyruose“, - teigė M. Jurevičius.

Greitai tobulėjantis ir visiškai regbiui atsidavęs žaidėjas savo sėkmės paslapties neturi.

„Dėl tokio lygio tai manau, kad svarbiausia yra turėti didelį norą žaisti regbį“, - pridūrė M. Jurevičius.

2020 07 13 13:35
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt