šeštadienis, liepos 4 d.
Į lemiamą kovą: dar kartą bandys sustabdyti „Brexit”
tiesa.com

Šią vasarą per visą Jungtinę Karalystę turėtų nusiristi speciali kampanija, kurios tikslas – sustabdyti „Brexit“ ir pasiekti naują susitarimą su Europos Sąjungą.

Bendram projektui vienijasi kairiųjų pažiūrų organizacijos, tarp kurių – ne tik politikai, bet ir darbininkų teises ginančios sąjungos, žurnalistai, ekonomistai ir daug kitų savo profesijų ekspertų.

Jų manymu, „Brexit“ yra slaptas konservatorių projektas, kuris eiliniams žmonėms naudos neatneš.

„Darbininkų klasei „Brexit“ niekuo nepagerins gyvenimo. Tai buvo dešiniųjų idėja, kuri šiaip ne taip tapo realybe. Tai apgaulinga programa su užslėptu rasizmu ir didžiuliu melu, kad NHS per savaitę gaus po 350 milijonų svarų sterlingų.

Turime vienytis ir stabdyti konservatorių veiksmus, nukreiptus prieš mūsų darbuotojų pasirinkimo teisę gyventi ir dirbti Europoje“, – sakė vienas iš kampanijos iniciatorių, JK samdomų transporto darbuotojų asociacijos (Transport Salaried Staffs' Association, TSSA) vadovas Manuel’is Cortes’as.

Iniciatoriai tikina gerbiantys tautos pasirinkimą referendume, tačiau jiems nerimą kelia kai kurie itin kraštutiniai Theresos May vadovaujamos vyriausybės planai, susiję su britų atsiskyrimu nuo valstybių bloko.

Kampanijos metu taip pat bus siekiama įtikinti principinių konservatorių politinių varžovų – leiboristų – lyderį Jeremy Corbyn’ą imtis iniciatyvos stabdyti „Brexit“ ir sudaryti naują, britams ekonomiškai daug naudingesnį susitarimą su ES.

Nuo to, kiek žmonių pritars kampanijos idėjoms, priklausys ir jos sėkmė.

„Nepriklausomas kairiųjų balsas prieš „Brexit“ ir ši kampanija šiandien yra gyvybiškai svarbi. Visa tai parodys, kiek žmonių šalyje pritaria tokioms idėjoms ir šiam judėjimui“, – sakė žaliųjų partijos parlamentarė Carolina Lucas.

Kampanija aplankys Londoną, Birmingham’ažą, Manchester’į, Liverpool’į, Sheffield’ą, Nottingham’ą, Edinburgh’ą, Glazgą, Brighton’ą, Bristol’į, Plymouth’ą, Newcastle’ą, York’ą ir Cardiff’ą.

Tikslios šių renginių datos bus praneštos vėliau.

2018 06 01 13:05
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt