sekmadienis, spalio 25 d.
Į Škotijos mokyklas nuo rugpjūčio vidurio grįš moksleiviai – vyriausybė
BNS

Škotijos moksleiviai nuo kito mėnesio vidurio galės grįžti į klases, ketvirtadienį pranešė ribojimus dėl koronaviruso švelninanti vyriausybė.

Škotijoje mokyklos neveikė nuo kovo pabaigos.

Per pastarąsias dvi savaites Škotijoje neužfiksuota nė viena mirtis nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19.

Vyriausioji ministrė Nicola Sturgeon (Nikola Sterdžen) nurodė, kad mokyklos palaipsniui galės atsidaryti nuo rugpjūčio 11-osios, o tolesnę savaitę jau galės vykti visos pamokos.

„Šiuo metu Škotijoje sergamumo ir viruso paplitimo lygis labai žemas“, – sakė ji įstatymų leidėjams Edinburge.

„Atsižvelgus į tai, kaip ilgai vaikai nėjo į mokyklą, kai kurie vietos pareigūnai gali nuspręsti dėl laipsniško sugrįžimo pirmosiomis dienomis, – kalbėjo N. Sturgeon. – Tačiau tikimės, kad vėliausiai rugpjūčio 18-ąją visi moksleiviai jau bus mokyklose.“

Škotų lyderė pranešė apie papildomą 75 mln. svarų (83 mln. eurų) finansavimą, skirtą padėti mokykloms pasiruošti vėl atsidaryti, įskaitant lėšas pasamdyti apie 1 400 papildomų mokytojų.

N. Sturgeon nurodė uždaryti mokyklas visoje Jungtinėje Karalystėje išplitus koronaviruso pandemijai. Užsiėmimai jiems vyko nuotoliniu būdu.

Iš viso Škotijoje patvirtinta 2 491 COVID-19 paciento mirtis.

Anglijoje moksleiviai į klases turėtų grįžti rugsėjį. Vietos ministrai iš pradžių ketino sugrąžinti vaikus į mokyklas prieš vasaros atostogas, tačiau mokytojų profesinėms sąjungoms ir tėvams išreiškus susirūpinimą šie planai buvo peržiūrėti.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 07 31 13:09
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt