trečiadienis, sausio 20 d.
Iš Johnsono – griežti perspėjimai: grasina sušaukti pirmalaikius rinkimus
tiesa.com
facebook nuotrauka

Jungtinės Karalystės (JK) premjeras Borisas Johnsonas perspėjo parlamentarus: jei šie antradienio vakarą balsuos prieš darbotvarkę, pagal kurią išstojimo susitarimas su ES turėtų būti apsvarstytas dar šią savaitę, pristatytą projektą jis atsiims ir sušauks pirmalaikius rinkimus.

„Jei parlamentas atsisakys leisti įvykti „Brexit“ – įsikiš ir nuspręs atidėti... jokiomis aplinkybėmis vyriausybė negali su tuo sutikti“, – artėjant balsavimui parlamentarams teigė B. Johnsonas.

„Įstatymo projektą reikės atsiimti... ir turėsime surengti visuotinius rinkimus“, – sakė premjeras ir dar patikino: „Per tuos rinkimus aš įrodinėsiu – įgyvendinkime „Brexit“. Antradienį JK parlamentarai balsuos dėl pritarimo naujam išstojimo susitarimo su ES projektui.

Įstatymų leidėjai taip pat balsuos dėl vyriausybės pasiūlytos darbotvarkės susitarimui su ES parlamente tvirtinti, pagal kurią artimiausiomis dienomis vyktų įnirtingos diskusijos, o galutinis atsakymas turėtų būti teikiamas jau ketvirtadienį.

Kritikai premjerą B. Johnsoną kaltina tuo, kad šis ir žemųjų Bendruomenių rūmų, ir aukštutinių rūmų narius skubina kuo greičiau nuspręsti dėl naujo susitarimo projekto, esą taip jis tikisi išvengti atidaus kontraversiškojo susitarimo ištyrinėjimo.

„Iš esmės tai yra parlamento prievartavimas ir negarbingas bandymas išsisukti nuo atskaitomybės, tikrinimo ir bet kokios tinkamos diskusijos“, – sakė pagrindinės opozicinės Leiboristų partijos pirmininkas Jeremy‘is Corbynas ir paragino parlamentarus balsuoti prieš numatytą darbotvarkę.

2019 10 22 22:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt