trečiadienis, rugsėjo 23 d.
Iš pareigų pasitraukęs Bercow: „Brexit“ yra didžiausia klaida nuo karo
tiesa.com
facebook nuotrauka

Iš pareigų pasitraukęs buvęs Didžiosios Britanijos Bendruomenių Rūmų pirmininkas Johnas Bercow griežtai pasmerkė planuojamą savo šalies išstojimą iš ES. „Aš manau, kad „Brexit“ yra didžiausia užsienio politikos klaida nuo karo laikų“, - sakė jis.

„Tai sąžininga mano nuomonė“, - kalbėjo J. Bercow trečiadienį Londone susitikęs su užsienio korespondentais. „Brexit“, anot jo, neatsilieps pozityviai tarptautiniam Didžiosios Britanijos įvaizdžiui.

„Mano sąžiningas atsakymas yra toks – aš nemanau, kad tai padės Jungtinei Karalystei“, - pabrėžė politikas.

J. Bercowas sakė: „Aš nebesu spikeris. Man nebereikia būti nepriklausomam“. Jis pažymėjo, kad eidamas pareigas visad elgėsi neutraliai ir visad sąžiningai elgėsi ir su „Brexit“ šalininkais.

Jis esą gerbiąs, kad ministras pirmininkas mėgino gauti daugumą savo „Brexit“ sutarčiai. Tačiau pirmiausiai „Brexit“ griežto kurso šalininkai kaltino J. Bercow elgiantis šališkai.

Jis keliskart nepaisė tradicijų, kad parlamentarai ginče su vyriausybe galėtų paimti viršų. J. Bercow tai argumentavo vis labiau autoritariniu vyriausybės valdymo stiliumi.

Premjero Boriso Johnsono partietis dešimt metų buvo Bendruomenių Rūmų spikeris. Pirmadienį jį poste pakeitė leiboristas Lindsay Hoyle‘is.

2019 11 07 10:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt