pirmadienis, liepos 13 d.
Įsižiebė viltis dėl pakartotinio referendumo: parlamentarai siūlo paremti T. May planus, jei ši sutiks vėliau sprendimą atiduoti į tautos rankas
tiesa.com
facebook nuotrauka

Theresa May įžengė į Brexit „pavojaus zoną”: spaudimas krenta ant ministrės pirmininkės pečių jai stebint Leiboristų pasalą kuri gali priversti balsavimą atmesti jos išstojimo iš ES susitarimą kelių savaičių bėgyje, likę parlamentarai vėl reikalauja pakartotinio referendumo.

Pataisa kuri Parlamente bus svarstoma ketvirtadienį priverstų ministrę pirmininkę pateikti savo išstojimo iš ES paketą parlamentarams iki Vasario 26 dienos - net jei iki to laiko ji nesugebės gauti jokių nuolaidų iš Europos Sąjungos.

Toks ėjimas pasirinktas dėl baimės, kad T. May paprasčiausiai ciniškai siekia išlaukti kol visos smiltelės nusės smėlio laikrodžio dugne ir taip priversti politikus priimti sprendimą: ar sutikti su jos siūlomu planu, ar Kovo 29-tą dieną lėkti iš Europos Sąjungos be sutarties.

Likusi dalis Parlamento narių bando naują taktiką užtikrinti antrą referendumą - Jie siūlo paremti T. May planus, jei ši sutiks vėliau sprendimą atiduoti į tautos rankas.

Politinis šurmulys eskalavosi kai verslo lyderiai įspėjo, kad Jungtinė Karalystė įžengė į  Brexit pavojaus zoną”, ekonomika jaučia beprasidedantį birėjimą. Ministrė pirmininkė pažadėjo, kad netrukus vyks prasmingas balsavimas”, tačiau parlamentarai linkę sumažinti erdvę, kurioje May gali  muistytis” ir galų gale ją prispausti.

Jeremy Corbynas praėjusią savaitę rašė laišką T. May, kuriame išdėstė savo reikalavimus susitarimui, kurį jis galėtų potencialiai paremti, tačiau šiame laiške apie pakartotinį referendumą jis neužsiminė. Vietoj to jo pozicija buvo vieninga su Torių, norinčių  švelnesnio Brexito”.

2019 02 10 13:25
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt