šeštadienis, rugsėjo 26 d.
Išlindo yla iš maišo: kodėl kai kurie imigrantai balsavo už „Brexit“
tiesa.com

Aiškėja, kad kai kurie Jungtinės Karalystės politikai melavo imigrantams iš Azijos ir ragino juos balsuoti už „Brexit“ – kitaip esą atvykėliai iš Europos Sąjungos užims jų vietas.

Apie tai prabilo patys imigrantai, viešai kalbantys, jog tokiu negražiu būdu už „Brexit“ agitavo du dabartiniai šalies vyriausybės nariai – tarptautinio plėtojimo sekretorė Priti Patel ir dabartinis užsienio reikalų ministras Boris’as Johnson’as, šešėlis krenta ir ant buvusio teisingumo ministro Michael’io Gove’o.

„Jie mumis pasinaudojo, nuvylė, suteikė klaidingą viltį. Jie mus tikrai išdavė, pasinaudojo mumis kaip priemone laimėti referendumą“, – dabar savo tautiečių vardu kalba žinomas virėjas Oli Khan’as, Bangladešo maitinimo įstaigų Jungtinėje Karalystėje asociacijos viceprezidentas.

Anot jo, politikai prieš referendumą ragino iš prietryčių Azijos kilusius imigrantus balsuoti už pasitraukimą iš ES. Kitaip esą iškils grėsmė jų verslui – tūkstančiams vadinamųjų kario namų: restoranų ir užkandinių.

„Jie sakė, kad reikia stabdyti imigraciją iš ES, o jeigu ji nebus sustabdyta, į JK negalės atvykti imigrantai iš kitų pasaulio dalių. Politikai žadėjo, kad Balsuodami už „Brexit“ mes išsaugosime savo verslus.

Nuo referendumo praėjo beveik metai, šiandien matome, kad tai tebuvo politikų kalbos, daugiau nieko. Kur tie politikai dabar?“, – pasakojo azijiečiai.

Maitinimo įstaigas vienijančios organizacijų atstovai tikina, kad politikai žadėję sukurti specialią imigracijos schemą, pagal kurią į JK galėtų atvykti daugiau maisto ruošėjų iš Indijos bei aplinkinių regionų, tačiau ir šios kalbos buvusios tik apgaulė viliojant balsus.

Teigiama, kad šiuo metu kario namams visoje šalyje trūksta mažiausiai 20 tūkst. darbuotojų, tačiau jie atvykti negali.

Atvykstantiems į JK per Doverį – originali žinia apie „Brexit“

2017 05 13 10:20
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt