šeštadienis, sausio 16 d.
Įtakingi JK ir ES pareigūnai susiginčijo, kas turi daugiau galios
tiesa.com

Įtakingi Didžiosios Britanijos ir Europos Sąjungos pareigūnai socialiniame tinkle „Twitter“ susiginčijo, Londonas ar Briuselis pirmiau uždraus plastmasinius šiaudelius ir padarys daugiau aplinkai naudingų dalykų po „Brexit“.

Euroskeptiškų pažiūrų britų aplinkosaugos sekretorius Michalas Gove'as pareiškė, kad palikus ES jo šaliai bus lengviau imtis veiksmų dėl taršos plastiku sumažinimo.

Televizijai „Sky News“ jis sakė, kad yra „daug dalykų – pradedant plastmasinių šiaudelių uždraudimu ir baigiant gyvulių gabenimu skersti – kai nepriklausant ES mums iš tikrųjų bus lengviau padaryti teisingų dalykų“.

Europos Komisijos vicepirmininkas Fransas Timmermansas savo ruožtu tviteryje paskelbė: „(Esame) vienu žingsniu toliau nei jūs. ES teisės aktas dėl vienkartinio plastiko (draudimo) pasirodys iki vasaros.“

„Gal jūs galite su mumis susilyginti?“ – klausė jis.

Keliomis valandomis vėliau M. Gove'as atsikirto: „Iš ES dar nebuvo jokio konkretaus pasiūlymo uždrausti šiaudelius.“

„Taip pat laukiame, kol ES pasivys mus dėl plastiko mikrogranulių – JK jas uždraudė pirmoji Europoje“, – parašė jis.

EK sausį paskelbė savo planus padidinti plastiko perdirbimo mastą ir atsisakyti vienkartinio plastiko, tačiau atitinkamų teisės aktų priimta dar nebuvo.

M. Gove'as laikraščiui „The Daily Telegraph“ sakė, kad reikia „stebėti šią sritį“ dėl draudimų Britanijoje, tačiau jo ministerija nenurodė jokių faktų apie konkrečius pasiūlymus.

Britanijos Aplinkos, maisto ir kaimo reikalų departamento atstovas sakė, kad vyriausybė yra įsipareigojusi iki 2042 metų atsisakyti viso nebūtino plastiko, bei pridūrė, jog šiuo klausimu „svarstome įvairius variantus“.

2018 02 24 09:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt