sekmadienis, liepos 5 d.
Įvaizdžio ir pasitikėjimo savimi mokytoja: „Jaučiuosi tokia, kokia norėjau visada būti”
tiesa.com

Šešiolika metų emigracijoje gyvenanti įvaizdžio ir pasitikėjimo savimi mokytoja Jurgita Kasparė atvirai: apie meilę sau ir gyvenimui, išskirtinę veiklą, lietuvaičių kuklumą, manipuliuojančius vyrus ir dar daugiau – interviu su „Tiesa”.

Kiek laiko gyvenate emigracijoje ir kodėl ją pasirinkote?

Į Londoną atvykau 1999-aisiais. Mokykloje itin mėgau anglų kalbą, norėjau studijuoti Londone. Svajonių turėjau didelių ir suvokiau, jog Anglijoje bus daugiau galimybių jas įgyvendinti.

Kaip ir tikriausiai daugelis atvykusiųjų, svečioje šalyje pamačiau kitokį gyvenimą nei tikėjausi, tačiau esu dėkinga savo tėvams ir tuometiniam draugui, kurie suteikė galimybę studijuoti, siekti tikslų ir neleido dirbti juodžiausių darbų.

Žinoma, suvokiau, kad čia niekas mūsų nelaukia išskėstomis rankomis, todėl norėjau įsistvirtinti kaip pilnavertis žmogus: gerbiau save, aplinkinius, pačią šalį ir taip pamažu klojausi sau kelią.

Įsimylėjau Londoną dar tada, kai buvau labai jauna, ir ta meilė neišblėsta iki šiol. Tikriausiai vieno gyvenimo neužtektų pamatyti Londono grožį ir prisiliesti prie visos istorijos.

 

Kokia veikla užsiimate?

Esu įvaizdžio ir pasitikėjimo savimi kaučerė (angl. coacher). Dirbu su moterimis, kurios pavargusios nuo beprasmiško gyvenimo, rutinos, pamiršusios save. Tos, kurios nesulaukia vyrų dėmesio ar paprasčiausio žmoniško rūpinimosi jomis.

Man nesvarbu, kas mano klientė, kiek ji uždirba ar ką šiuo metu veikia. Jeigu ji pavargo jaustis lyg vyras dėvintis sijoną, ant kurios pečių užkrauta visa atsakomybė ir dideli reikalavimai, taip pat pati nori tapti savo gyvenimo karaliene, aš žinau, kad galiu jai padėti.

Ši veikla - tai ilgai brandinto planavimo, ieškojimų, asmeninių didelių išgyvenimų vaisius.

Viskas gimė nuo to, jog vis išgirsdavau iš aplinkinių, kad sugebu motyvuoti moteris, įkvepiu joms tikėjimo ir pasitikėjimo savimi.

Kartą vienas labai įtakingas asmuo patarė rašyti knygą: kaip moterims elgtis su vyrais, koks vyras moteriai reikalingas, ir kaip įgyti pasitikėjimo savimi. Nors ir niekada neplanavau to daryti, bet elektroninė knyga vis dėl to gimė, į kurią sudėjau didelį dalį savo širdies ir, žinoma, tuometinių žinių.

[1212]

Ar vidiniai išgyvenimai, asmeninė patirtis Jus ir paskatino imtis įvaizdžio ir pasitikėjimo savimi mokytojos veiklos?

 

Taip, būtent pačios išgyvenimai ir didelis noras pasikeisti išaugo į aistrą pakeičiant ne tik savo gyvenimą, bet ir kitų moterų. Manau, kad mokytojas gali būti tiktai tas, kuris visą patirtį ir išgyvenimus yra perleidęs per save.

Daug eksperimentavau su savimi, klydau, klupau, ieškojau, daug ką keičiau. Buvo labai baisu, kartais skausminga, bet niekada nenorėjau pasilikti pilkoje masėje, niekada nenorėjau būti įsprausta į kažkieno reikalavimus ar normas. Tuo metu atrodė, kad dėl to daug kenčiu, bet dabar suprantu, kad tai buvo mano gyvenimo pamokos, be kurių nebūčiau išaugusi.

Visuomet jaučiausi nepakankamai gera, nepakankamai protinga, nepakankamai graži ar liekna. Vis galvodavau, jog kitos laimingesnės už mane, kol vieną dieną nuo to pavargau ir pradėjau ieškoti kaip susikūrti savo laimę pačiai.

Kokios moterys į Jus kreipiasi ir kaip po Jūsų pagalbos pasikeičia?

Kreipiasi moterys, kurios nori iš gyvenimo daugiau nei rutina, darbas ar nuobodus beprasmis, pilkas gyvenimas. Tai moterį žlugdo, ji degraduoja, puolama į depresiją arba, kaip dabar madinga, į savęs ieškojimą, kuris labai dažnai yra tik nusivylimo savimi priedanga. Jeigu nesuvoksime, ko mes ieškome, rezultatai gali labai nuvilti.

Mano programa duoda puikių rezultatų, moterys pasijunta, jog gali vėl mėgautis gyvenimu, tampa moteriškomis, patraukliomis ir gražiomis. Staiga atsiranda vyrai jų gyvenime, kurie verti užimti vieta šalia jų, ar esami vyrai, įsimyli šias moteris iš naujo ir taip gimsta nauja karalienė, kuri nebenori grįžti atgal: ten, kur buvo skausmas, nusivylimas ir nepasitikėjimas savimi.

Kaip konkrečiai Jūs padedate moterims: dalinate psichologinius patarimus, susitinkate, ką veikiate?

Galiu padėti tik tai moteriai, kuri nori padėti pati sau. Galiu išsiimti širdį, sudėti visas žinias ant padėklo, bet jeigu moteris nenori keistis, nieko nebus. Niekas nepadės. Labai norėčiau pasakyti, kad tik medituokite, klijuokite paveiksliukus ant vizualizacijos lentos ir jums viskas ateis savaime, bet deja, tokio atvejo dar nežinau. Todėl mokau moteris pagaliau nusiimti rožinius akinius, prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą, susidėlioti prioritetus: kas yra svarbu, ką norime keisti ir kaip tai padaryti.

[1213]

Tada pradedame dirbti: tai ir konsultacijos, ir patarimai, ir koučingas.

As nesu ta, kuri įvynioja viską į vatą, kad problema atrodytų švelnesnė ir minkštesnė. Daugeliui mano metodika nepriimtina, nes nenori girdėti, jog nei aplinkybės, nei žmonės esantys šalia nėra kalti dėl susiklosčiusios situacijos.

Žinoma, aš taip pat renkuosi klientes, su kuriomis esu pasiruošusi dirbti, nes metams bėgant pradėjau labiau vertinti savo laiką. Neprisirišu prie klientės, nenoriu, kad ji būtų priklausoma nuo manęs. Moteris turi išaugti į subrendusią, pasitikinčią savimi, save gerbiančią, mylimą, seksualią ir moterišką moterį.

Kaip aš juokauju, tada pinigai ir vyrai atsiranda kaip šalutinis poveikis.

Ar Jūs mokote tik lietuves, ar moteris iš viso pasaulio?

Šiuo metu pagrindinės mano klientės yra kitų šalių moterys. Bet vis turiu svajonę įkvėpti Lietuvos moteris, kad jos taptų ne tik gražiausiomis pasaulyje, bet ir tikromis damomis: su aukšta saviverte, gerbiančios save ir neinančios į kompromisus su savimi.

Ko Jūsų akimis trūksta lietuvaitėms moterims ir kodėl jos rečiau kreipiasi į Jūs pagalbos?

Manau, jog lietuvės moterys neturi išugdyto drąsos jausmo: niekas mūsų nemokė pasitikėti savimi, nežinome, ką reiškia mylėti save. Dažnai ant moterų pečių užkraunama didesnė dalis rūpesčių arba jos pačios leidžia, kad kiti taip su jomis elgtųsi. Negalime sakyti, kad tai vien tik moters kaltė: nei mūsų mamos, nei močiutės nežinojo, kaip mus išauginti moteriškas, save mylinčias ir gerbiančias moteris.

Buvo tokie laikai, augome kaip robotukai be laisvės ir grožio suvokimo. Visgi noriu pastebėti, jog tie laikai pasibaigė, todėl kaip ir minėjau, reikia norėti keistis pačioms.

[1214]

Dažnai santykius mes, lietuvaitės, plėtojame su vyrais, kurie negerbia ne tik moters, kuri šalia jų, bet patys nepasitiki savimi. Tokie vyrai yra nuostabūs manipuliatoriai, todėl žino, kad išlaikyti moterį šalia galima tik ją žeminant ir luošinant ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai.

Labai gerbiu ir myliu vyrus, tačiau reikia mokėti atsirinkti, koks vyras vertas moters. Juk ne kiekvienas vyras yra vertas vyro vardo, kaip ir ne kiekvieną moterį galima pavadinti tikra moterimi. Įgijus pasitikėjimo savimi, tik gerbiant save, moteris nebijo prarasti vyro, todėl dažniausiai pastarieji nevykėliai išnyksta iš moters gyvenimo, o tikri, vyriški vyrai negali atsispirti tokios moters žavesiui.

Teikiate pagalbą kitoms, o ar pačios asmeninis gyvenimas ir požiūris į save šiandien yra toks, apie kurį kažkada svajojote?

Jeigu kalbėti apie mano pačios gyvenimą, tai jaučiuosi kaip kitas žmogus dabar. Tiksliau, jaučiuosi tokia, kokia norėjau visada būti.

Save labai vertinu, vertinu žmones, kurie yra šalia manęs. Dažnai mane pavadina laimės kūdikiu, bet tik aš ir mano artimieji žino, jog už to slepiasi didelė aistra, norai, ir veiksmai, kad tie norai virstų realybe, todėl gaunu iš gyvenimo tai, ko noriu, ar kas tuo momentu yra man pačiai svarbu.

Tai stengiuosi perteikti ir savo vaikams, kurie labai noriu tikėti, užaugs džentelmenai ir nuostabūs vyrai. Galiu pasakyti, jog esu laiminga ir dėkinga, kad galiu džiaugtis savo laime.

[1215]

2015 09 15 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt