pirmadienis, liepos 13 d.
Įvyko konferencija apie Lietuvos žydus
tiesa.com

LR ambasadoje įvyko jau antroji „Ne paprastos istorijos“ konferencija „Lietuvos žydija istorinėje perspektyvoje“. Konferencijoje žinomi istorikai, diplomatai ir mokslininkai diskutavo apie Lietuvos žydų praeitį, dabartį ir ateitį.

Lietuvos žydus atstovavo bendruomenės pirmininko pavaduotoja Faina Kukliansky, o britų žydus pristatė Britų žydų tarybos prezidentas Vivian Wineman.

LR ambasadorė Asta Skaisgirytė Liauškienė savo sveikinimo kalboje vardijo LR Vyriausybės nuveiktus darbus siekiant išsaugoti žydiškos lietuvių kultūros atminimą. Vyriausybė yra išskyrusi tokias pagrindines sritis: istorinio teisingumo užtikrinimas, kova su antisemitizmu ir žydų kultūros ir paveldo tyrinėjimas bei išsaugojimas. „Mes siekiame istorinio teisingumo bei kovojame su visomis antisemitizmo formomis“, savo kalboje sakė Ambasadorė, o prisiminusi 2009 m.

Vilniaus Pasaulio litvakų kongresą, pridūrė, jog „Lietuva visuomet išliks viso pasaulio litvakų namais.“ Lietuvos žydų bendruomenės pirmininko pavaduotoja Faina Kukliansky perdavė šiltus linkėjimus iš Lietuvos visiems konferencijos dalyviams bei pabrėžė visų žydiškų organizacijų tarpusavio bendradarbiavimo svarbą.

Konferencijos dalyviai pritarė visai neseniai LR Seimo priimtam „Geros valios kompensacijos už žydų bendruomenių nekilnojamąjį turtą“ įstatymui bei pabrėžė, jog siekiant demokratiškos ir tolerantiškos valstybės itin svarbus yra švietimas bei aktyvus politinio elito, spaudos ir inteligentijos vaidmuo.

Konferencijoje taip pat buvo šiltaisutikta „Šiaurės Jeruzalės“ iniciatyva Lietuvoje bei Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus atvežta XX a. pradžios Vilniaus žydų liaudies teatro afišų paroda.

2012 12 19 08:45
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt