antradienis, birželio 15 d.
J.C. Junckeris: „Brexit“ atidėti nebereikės
tiesa.com
Pixabay
Brexit

Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris ketvirtadienį pareiškė, kad susitarimas, pasiektas su Jungtinės Karalystės premjeru Borisu Johnsonu, reiškia, jog nebereikės atidėti „Brexit“.

EK vadovas sakė esantis „laimingas dėl to susitarimo, bet nuliūdęs dėl „Brexit“.

Tiek J.-C. Junckeris, tiek B. Johnsonas sakė, kad ketvirtadienį pasiektas Londono ir Briuselio susitarimas reiškia, jog JK nebeteks prašyti naujo „Brexit“ termino. Dabartinė JK išstojimo iš Europos Sąjungos data yra spalio 31-oji.

EK pirmininkas pabrėžė, kad „nebereikia jokio“ pratęsimo.

Pasak ES pareigūnų, dabar JK parlamentas turės patvirtinti pasiektą „Brexit“ susitarimą.

Parlamentas šeštadienį svarstys „Brexit“ susitarimąxx Jungtinės Karalystės įstatymų leidėjai ketvirtadienį nedidele persvara nubalsavo už pasiūlymą šeštadienį surengti posėdį, per kurį bus svarstomas naujas vyriausybės „Brexit“ susitarimas.

Tai bus pirmas šeštadieninis JK parlamento posėdis per pastaruosius 37 metus.

Bendruomenių Rūmai pasiūlymui sušaukti posėdį šeštadienį pritarė 287 balsais prieš 275.

Tuo metu premjeras Borisas Johnsonas paragino parlamentarus pritarti „Brexit“ susitarimui, kurį Londonui pavyko suderinti su Briuseliu, nors nemažai įstatymų leidėjų jį kritikavo.

„Dabar labai tikiuosi, kad mano kolegos parlamentarai Vestminsteryje susivienys, kad įgyvendintume „Brexit“ ir priimtume šį nuostabų susitarimą“, – sakė JK premjeras Briuselyje, stovėdamas šalia Europos Komisijos pirmininko Jeano-Claude'o Junckerio.

2019 10 17 14:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt