ketvirtadienis, liepos 9 d.
J. Corbynas ragina pakeisti „Brexit“ kryptį
tiesa.com

Didžiosios Britanijos opozicijos lyderis Jeremy Corbynas pirmadienį paragino po „Brexit“ sukurti „naują visapusišką Jungtinės Karalystės (JK) ir Europos Sąjungos (ES) muitų sąjungą“.

Šis jo pasiūlymas žymi didelį politikos pasikeitimą, galintį priversti ministrės pirmininkės Theresos May vyriausybę keisti kursą.

„Leiboristai sieks derėtis dėl naujos visapusiškos JK ir ES muitų sąjungos, kad nebūtų tarifų su Europa ir ... būtų išvengta poreikio (turėti) stiprią sieną Šiaurės Airijoje“, – sakė leiboristų lyderis.

Pateikdamas integruotų tiekimo grandinių automobilių industrijoje pavyzdį, J. Corbynas sakydamas didelio dėmesio sulaukusią kalbą pažymėjo, kad Britanijai „nėra prasmės“ atsukti nugarą „prekybos taisyklėms be tarifų“.

„Taip pat aiškiai sakome, kad naujos JK muitų sąjungos su ES pasirinkimas turės užtikrinti ... JK žodį būsimuose prekybos susitarimuose“, – sakė J. Corbynas. Kalbą jis pasakė Koventryje centrinėje Anglijoje.

„Naujas muitų susitarimas priklausys nuo Britanijos sugebėjimo derėtis ... dėl naujų prekybos sutarčių, atitinkančių mūsų nacionalinius interesus“, – sakė jis.

Tačiau J. Corbynas taip pat perspėjo, kad laisvosios prekybos susitarimai su Kinija ar Jungtinėmis Valstijomis nekompensuos prekybos su ES praradimo.

„Brexit“ yra tai, ką iš jo drauge padarome“, – sakė jis ir pridūrė: „Leiboristų prioritetas yra gauti geriausią „Brexit“ susitarimą dėl darbo vietų ir pragyvenimo standartų.“

2018 02 26 14:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt