antradienis, rugpjūčio 3 d.
J. K. Rowling sako patyrusi smurtą artimoje aplinkoje ir seksualinį išpuolį
BNS

Knygų apie Harį Poterį autorė J. K. Rowling (Dž. K. Rouling) trečiadienį atskleidė, kad ji yra patyrusi smurtą artimoje aplinkoje ir seksualinį išpuolį.

Žinoma britų rašytoja savo tinklaraštyje parašė, jog dalijasi šia informacija, kad suteiktų konteksto savo kontroversiškiems komentarams apie translyčius žmones.

„Šį tekstą rašyti nelengva“, – tvirtino moteris tekste apie lyties tapatybę ir savo pačios sudėtingą praeitį.

„Jau dvidešimt metų esu žinoma, bet niekada viešai nesu kalbėjusi apie tai, kad esu patyrusi smurtą artimoje aplinkoje ir seksualinį išpuolį“, – rašė ji.

„Taip yra ne todėl, kad gėdyčiausi, jog man nutiko tokių dalykų, bet todėl, kad yra skaudu prie jų grįžti ir juos prisiminti“, – pridūrė rašytoja.

J. K. Rowling užgriuvo kritikos banga dėl savaitgalį socialiniame tinkle „Twitter“ jos paskelbto įrašo apie „žmones, turinčius menstruacijas“.

„Esu tikra, kad anksčiau būta žodžio tokiems žmonėms įvardyti“, – rašė J. K. Rowling tviteryje.

„Pagelbėkite man. Wumben? Wimpund? Woomud?“ – pridūrė rašytoja, akivaizdžiai turėdama galvoje žodį woman (moteris).

Pasirodžius šiai žinutei, „Hario Poterio“ (Harry Potter) žvaigždė Danielis Radcliffe'as (Danielis Radklifas) atsiprašė translyčių moterų, kurias galėjo įžeisti J. K. Rowling žodžiai.

„Translytės moterys yra moterys“, – parašė aktorius ne pelno organizacijos „The Trevor Project“ tinklalapyje paskelbtame komentare.

Gruodį J. K. Rowling buvo paskelbusi žinučių, kuriose reiškė paramą vienai moteriai, kuri buvo atleista iš darbo dėl, jos darbdavio teigimu, transfobiškų tviterio pranešimų.

Trečiadienį rašytoja pareiškė, kad nuo to laiko „mano tviterio sienoje kunkuliuoja kaltinimai ir grasinimai iš trans aktyvistų“.

„Daugybė moterų pagrįstai yra įbaugintos trans aktyvistų; žinau tai, nes labai daug jų su manimi susisiekė, kad papasakotų savo istorijas“, – sakė J. K. Rowling.

Savo tekste ji pabrėžė, kad ji – „jokiu būdu ne auka“, ir sakė nesitikinti gailesčio.

„Paminėjau savo praeitį tik todėl, kad aš, kaip ir kiekvienas žmogus šioje planetoje, turiu sudėtingą istoriją, kuri formuoja mano baimes, interesus ir nuomones“, – teigė rašytoja.

„Mentaliai belytė“

J. K. Rowling sakė, kad daug metų galvojo apie translytiškumo problemas dėl savo pačios lyties tapatybės suvokimo jaunystėje.

„Kai skaitau apie lyties tapatybės teoriją, prisimenu, kokia mentaliai belytė jaučiausi esanti jaunystėje“, – rašė ji.

„Kadangi neturėjau realios galimybės tapti vyru 9-e dešimtmetyje, knygos ir muzika man padėjo įveikti tiek savo psichikos sveikatos problemas, tiek seksualizuotą tiriamą žvilgsnį ir vertinimą, kuris nuteikia daugybę mergaičių prieš savo kūnus paauglystės metais“, – pasakojo J. K. Rowling.

54-erių rašytoja sakė, kad tam tikrą laikotarpį ji jautė „dvilypumą dėl buvimo moterimi“, bet vėliau suprato, kad „normalu yra jaustis sutrikusiam, liūdnam, ir seksualiam, ir neseksualiam, nebūti tikram, kas esi“.

Ji taip pat rašė, kad „dabartinis trans aktyvizmo paplitimas“ lėmė, kad per daug žmonių ryžtasi lyties keitimo operacijoms pakankamai to neapsvarstę.

„Noriu labai aiškiai pasakyti: žinau, kad [lyties] keitimas bus sprendimas kai kuriems žmonėms, kuriems diagnozuota lyties disforija, bet taip pat iš plačios [savo atliktos] analizės žinau, kad tyrimai nuosekliai rodo, jog 60–90 proc. lyties disforiją turinčių paauglių išauga savo disforiją“, – teigė J. K. Rowling.

„Taigi, noriu, kad translytės moterys būtų saugios. Tuo pat metu nenoriu, kad... mergaitės ir moterys taptų mažiau saugios“, – sakė ji.

Rašytoja taip pat gynė savo teisę laisvai kalbėti šiuo klausimu, kuris, pasak jos, lydi ją visą gyvenimą.

„Kaip daug kur uždrausta autorė esu suinteresuota [ginti] žodžio laisvę ir esu viešai ją gynusi, net prieš [JAV prezidentą] Donaldą Trumpą (Donaldą Trampą)", – parašė J. K. Rowling.

Kai kuriose pasaulio šalyse J. K. Rowling knygos yra uždraustos dėl įsivaizduojamo raganystės ar okultizmo propagavimo.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 06 11 11:28
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt