šeštadienis, rugsėjo 26 d.
Jau apie 3,4 mln. ES piliečių užsiregistravo norintys gyventi Jungtinėje Karalystėje
Alfa.lt

Jungtinės Karalystės vidaus reikalų ministerija (angl. Home Office) paviešino naujausius ES piliečių prašymų nuolatiniam gyventojų statusui gauti statistinius duomenis. Pasirodo, šiuo metu norinčių likti šalyje bendrijos piliečių jau yra apie 3,4 mln., praneša portalas „The Guardian“. 

Tokie gyventojų skaičiaus rodikliai jau artėja prie JK užsibrėžto tikslo – buvo apskaičiuota, kad šalyje gali likti nuo 3,4 iki 3,8 mln. ES, EEE ir Šveicarijos piliečių.

Remiantis paviešinta mėnesine užpildytų prašymų išklotine, matoma dar 320 tūkst. iki galo nepatenkintų prašymų eilė. Pasak Oksfordo universiteto tyrėjų, dar gali būti daugybė piliečių, kurie nežino apie tokią galimybę ar dėl tam tikrų priežasčių nesugeba užpildyti prašymo.

Vien per kovo mėnesį Vidaus reikalų ministerija nurodė gavusi 125 tūkst. prašymų. Kartu pridėjus prie anksčiau užpildžiusiųjų, kovo 31 d. buvo gauti 3 468 700 prašymų, iš kurių – apie 180 tūkst. yra šeimos nariai ne iš ES valstybių.

3 147 000 prašymų buvo baigti nagrinėti, 58 proc. suteikiant nuolatinio gyventojo statusą (angl. settled status), o 41 proc. – preliminarų nuolatinio gyventojo statusą (angl. pre-settled status). Iš likusių prašymų 10 tūkst. buvo neteisingai užpildyti, o 600 – atmesti dėl „netinkamumo priežasčių“.

Oksfordo universiteto migracijos stebėsenos centro tyrėjai savo ketvirtadienį paviešintame tyrime rašė, kad nėra jokių tinkamų priemonių nustatyti, ar valdžia bent kiek artėja prie viso šalyje gyvenančių ne JK piliečių užregistravimo, nes iki šiol migrantai niekad nebuvo registruojami.

Tyrėjų komandai vadovavusi Madeleine Sumption perspėjo, kad valdžia gali per daug atsipalaiduoti, manydama, kad ji surinko visus likusius JK migrantus, nors daugelis jų net neužpildys šio prašymo.

„Dėl daugybės priežasčių yra labai tikėtina, kad nuolatinio gyventojų statuso suteikimo ES piliečiams skaičiai gali gerokai viršyti valdžios numatytą 3,4 mln. ribą, tačiau tai nebūtinai reiškia, kad užduotis jau įvykdyta“, – teigė mokslininkė. 

Visuomeninė organizacija „the3million“ (liet. „trys milijonai“) yra susirūpinusi, kad kai kurie painesni prašymų atvejai kartais būna apdorojami net 6 mėnesius, taip keliant neužtikrintumo jausmą daugeliui dėl savo ateities neužtikrintų šeimų. Ji taip pat yra susirūpinusi dėl informacijos stokos dėl atmestų atvejų.

„Mes nukeliavome nuo „niekam nebus atmesta galimybė gyventi“ iki šimtų atmestų atvejų per mėnesį, net nežinant, kodėl tie atvejai buvo atmesti, – teigė viena iš organizacijos įkūrėjų Maike Bohn. – Tikrasis klausimas slypi, kiek žmonių dar neužpildė prašymo, ir valdžia pati to nežino. Kiekvienas ES pilietis, praleidęs 2021 m. birželio 30 d. terminą, nesvarbu, dėl kokios priežasties, automatiškai praras savo teisinį statusą JK. Yra labai svarbu žinoti, kiek, kas ir kur jie yra, tačiau mes neturime jokių duomenų, leidžiančių pradėti paieškas.“

Remiantis užpildytų prašymų kiekiu pagal valstybes, Lenkijos piliečiai pirmauja su 665 tūkst. prašymų, nors anksčiau buvo spėjama, kad šalyje yra apie 1 mln. lenkų. Kai kurie iš tiesų po „Brexit“ grįžo į tėvynę.

Antroje vietoje atsidūrė rumunai, pateikę 564,3 tūkst. prašymų, tada italai (351,6 tūkst.) ir portugalai (273 tūkst.). Lietuvos piliečiai šioje statistikoje atsidūrė 6 vietoje – pateikė 177 tūkst. prašymų nuolatiniam gyventojų statusui gauti.

2020 04 17 20:49
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt