ketvirtadienis, gegužės 19 d.
Jaunasis talentas prasimušė į vaikų futbolo elitą Londone
tiesa.com

Nors kuklus ir nekalbus Romanas Virvilas visai neprimena pasaulinio garso žvaigždės, šiuo metu berniukas, savo amžių nurodęs „beveik trylika“, mokosi vienoje geriausių Anglijos futbolo akademijų. Drauge su „Chelsea“ trenerio Jose Mourinho ir futbolininko Davido Beckhamo sūnumis po aikštę lakstantis lietuvis atstovauja prestižine laikomai „Fulham“ komandai ir yra vadinamas profesionaliu žaidėju.

 Kalbėdamas apie pasiekimus futbole, R. Virvilas nevardijo savo laimėjimų. Tik degančiomis akimis pasakojo, kaip žaidė su geriausiomis pasaulio futbolo komandomis, o užaugęs padės Lietuvos futbolo rinktinei.

– Kaip užmanei žaisti futbolą?

– Žaidžiu jį nuo penkerių. Man tiesiog labai patinka. Kartą pamačiau per televizorių ir užsinorėjau žaisti. Tėtis mane vedžiojo į įvairias treniruotes, kad pasirinkčiau, ko noriu. Bandžiau plaukimą, krepšinį, rankinį, tinklinį ir kitokias sporto šakas, bet labiausiai patiko futbolas.

– Kaip sekėsi tai daryti Lietuvoje?

– Gerai. 2010-aisiais buvau išrinktas geriausiu Lietuvos futbolo žaidėju savo amžiaus grupėje. Žaidžiau Kauno „Tauro“ komandoje.

– Kokių laimėjimų esi pasiekęs?

–Sunku dabar būtų išvardyti. Na, daug kartų laimėjome su komandomis, kuriose žaidžiau, tai turiu visokių medalių, kitų apdovanojimų. Ne sykį buvau pripažintas geriausiu turnyrų žaidėju. „Chelsea“ futbolo stovykloje gavau geriausio, taikliausio ir rezultatyviausio žaidėjo apdovanojimus.

Trenerio Jose Mourinho sūnus žaidžia toje pačioje komandoje su R. Virvilu.

– Ar save jau vadinti profesionaliu žaidėju?

– Taip. Manau, kad esu profesionalus žaidėjas, nes Fulhamo futbolo akademija pasirašė su manimi sutartį ir priėmė mane ten treniruotis. Anglijoje yra daugybė, tūkstančiai, futbolo komandų, mokyklų ir lygų. Fulhamo akademija yra antra pagal gerumą visoje Anglijoje. Su komanda važinėjame po įvairias šalis, žaidžiame su geriausių pasaulio klubų vaikų komandomis. Dažnai nugalime.

– Kokioje pozicijoje žaidi?

– Dabar esu dešinysis gynėjas, bet šiaip galiu žaisti daugelyje pozicijų: dešiniuoju, kairiuoju, viduriniuoju saugu, puolėju – visur. Akademijoje išmokė žaisti visose pozicijose. Lietuvoje įgauta patirtis irgi labai prisidėjo prie dabartinio žaidimo – treneris mokė žaisti beveik visose pozicijose.

– Ar Lietuvoje buvo berniukų, žaidžiančių geriau už tave?

– Taip, buvo. Konkurencija futbole visada bus. Gal tuo metu, kai mane išrinko geriausiu, ir nebuvo, bet Lietuvoje tikrai yra gerų žaidėjų. Bet aš Lietuvos nepalikau. Pasimokysiu čia ir grįšiu padėti futbolininkams.

– Kodėl atvykai į Angliją?

– Atvykom dėl manęs ir dėl futbolo. Su tėčiu buvome kelių šalių futbolo stovyklose, ir jis manęs paklausė, kurioje šalyje noriu žaisti. Labiausiai norėjau Anglijoje.

– Kaip klostėsi reikalai atvažiavus gyventi čia?

– Kokį mėnesį buvo labai sunku prie visko priprasti. Labai trūko draugų. Atvažiavęs žaidžiau keliose komandose, sekėsi gerai. Mokykla rekomendavo mane į aukščiausios lygos akademiją, tada laimėjau atranką į Fulhamą. Atėjęs į akademiją pamačiau, kad čia labai geri žaidėjai. Atrodė, kad reikia iš naujo mokytis žaisti. Tėtis klausė, ar nenoriu važiuoti į Lietuvą, nes čia tikrai sunku, bet aš išmokau su jais žaisti.

– Papasakok, kaip patekai į akademiją?

– Buvo didelė atranka. Iš tūkstančių prašymų akademija išsirinko 25 žaidėjus ir juos pakvietė į atranką. Po pirmosios atrankos likom keturiese ir dar šešias savaites dalyvavom visokiose atrankose. Iš jų likau tik aš vienas.

Fulhamo futbolo akademija, kurioje treniruojasi ir D. Beckhamo sūnus, pasirašė su lietuviu dvejų metų sutartį.

Skaityti toliau ir žiūrėti video...

2014 06 27 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt