antradienis, liepos 5 d.
JAV bei Britanija siunčia pagalbą su katastrofiška COVID-19 banga besigrumiančiai Indijai
BNS

JAV ir Jungtinė Karalystė skubiai siunčia Indijai dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų ir vakcinų gamybai reikalingų medžiagų, šaliai grumiantis su katastrofiška, rekordus mušančia koronaviruso banga, dėl kurios ligonines užtvindė pacientai, o krematoriumai dirba visu pajėgumu.

Indijoje rekordiniu greičiu plintant virusui, nevilties apimti ligonių artimieji socialiniuose tinkluose prašo padėti gauti deguonies ar ieško ligoninių, kur dar esama laisvų lovų. Dėl drastiškai išaugusio sergamumo sostinės Naujojo Delio valdžia dar savaitei pratęsė karantiną.

Turtingesnėms valstybėms sparčiai vykdant vakcinaciją ir jau pradedant sugrįžimą į normalaus gyvenimo vėžes, 1,3 mlrd. gyventojų turinti Indija tapo naujausiu pandemijos, jau nusinešusios per 3 mln. gyvybių, „karštuoju tašku“.

Irfanas Salmani naujienų agentūrai AFP sakė, kad pastarąsias tris dienas vaikščiojo po Delio ligonines, ieškodamas deguonies savo seseriai.

„Niekada anksčiau nesu matęs tokių baisių dalykų, – sakė jis. – Ieškojau nesustodamas.“

„Ką man daryti?.. Visur išgirsdavau neigiamą atsakymą“, – kalbėjo jis.

Prancūzija, Vokietija ir Kanada taip pat pažadėjo pagalbą Indijai, kur pastarosiomis dienomis fiksuojami rekordiniai COVID-19 skaičiai. Pirmadienį pranešta, kad šalyje per parą užregistruota 352 991 naujas užsikrėtimo atvejis ir 2 812 mirčių – daugiausiai nuo pandemijos pradžios.

JK ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) pranešė, kad antradienį paryčiais į Indiją iš Britanijos turėtų būti atskraidintas pirmasis iš devynių pagalbos krovinių. Jame, be kitų dalykų, bus dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų ir deguonies koncentratorių.

Premjeras pažadėjo, kad Britanija „padarys viską, ką gali“, kad padėtų Indijai.

Baltieji rūmai savo ruožtu pranešė, kad nedelsiant išsiųs Indijai vakcinų gamybai reikalingų medžiagų, vaistų, testų, dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų ir apsaugos priemonių.

Tačiau jie nenurodė, ar nusiųs Indijai bent dalį iš šiuo metu turimų perteklinių 30 mln. „AstraZeneca“ vakcinos dozių, išprovokuodami kaltinimus dėl skiepų kaupimo.

Indijos hinduistų nacionalistų vyriausybė vis griežčiau kritikuojama už tai, kad pastarosiomis savaitėmis leido vykti masiniams susibūrimams, įskaitant religinį Kumbha Melos festivalį, kuriame dalyvavo milijonai tikinčiųjų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 04 26 18:12
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt