antradienis, liepos 5 d.
JK atsisako plano dėl „skiepų paso“ Anglijoje
BNS
Scanpix

Jungtinės Karalystės vyriausybė atsisakė plano reikalauti žmonių Anglijoje parodyti „skiepų pasus“ einant į tokias vietas kaip naktiniai klubai, sekmadienį paskelbė sveikatos apsaugos sekretorius Sajidas Javidas.

Anksčiau vyriausybė skelbė, kad „skiepų pasai“ bus įvesti šio mėnesio pabaigoje, nepaisant verslo ir kai kurių konservatyvių parlamentarų nepritarimo.

Paskelbdamas apie pozicijos pasikeitimą S. Javidas sakė, kad vyriausybė tokios priemonės dabartinėmis epidemiologinėmis sąlygomis nebelaiko būtina, ir atkreipė dėmesį į aktyvesnį skiepijimąsi.

„Deramai išsinagrinėjome ir nors turėtume laikyti tai rezerve kaip galimybę, man malonu pranešti, kad plano dėl skiepų pasų nevykdysime“, – transliuotojui BBC sakė S. Javidas.

JK dviem vakcinos dozėmis jau paskiepyta per 80 proc. vyresnių nei 16 metų asmenų. Netrukus šalis turėtų paskelbti, ar pradės skiepyti 12–15 metų vaikus.

„Skiepų pasų“ planas Anglijoje atšauktas Škotijos vyriausybei ketvirtadienį pritarus tokių „pasų“ žmonėms, norintiems lankytis naktiniuose klubuose ir dalyvauti muzikos festivaliuose, įvedimui nuo kito mėnesio.

2021 09 12 15:13
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt