trečiadienis, sausio 27 d.
JK bankai nepasiruošę vienam „Brexit“ scenarijui
tiesa.com

Šalyje veikiantys bankai yra netinkamai pasiruošę tam atvejui, jeigu Jungtinė Karalystė iš Europos Sąjungos pasitrauks neradusi benrdo sutarimo.

Taip tvirtina Europos bankininkystės institucija (European Banking Authority, EBA), kuri ragina JK bankus paspartinti pasiruošti tam atvejui, jeigu britai iš ES pasitrauks pagal vadinamojo „no deal“ scenarijų.

Aukščiausia Europoje bankų reguliavimo įstaiga tikina, kad tokia „Brexit“ derybų baigtis yra gana reali, todėl finansų sektorius privalo būti tinkamai pasiruošęs anksčiau nei iki kitų metų kovo 29-osios todėl, kad sistemą reikia išbandyti ir įvertinti.

Kitaip gali kilti didelių keblumų, mat daug ES veikiančių bankų yra registruoti Londone, o neradus bendro sutarimo dėl „Brexit“, JK veikiančių kompanijų veikla už šalies ribų gali surikti. Ir – atvirkščiai – JK paslaugas teikiančių ES bankų klientai gali patirti rimtų nepatogumų.

ES ir JK bankų sektorius šiuo metu sieja trilijonais vertinamos sutartys, kurios, susiklosčius „no deal“ scenarijui, gali tapti negaliojančiomis, o finansines paslaugas teikiančios įstaigos – prarasti leidimus veiklai ir taip destabilizuoti rinką.

Finansinės įstaigos ir Anglijos bankas jau anksčiau buvo prasitarę, jog šis klausimas turo būti sprendžiamas vyriausybiniu lygiu, o atsakomybę už galimus sukrėtimus turėtų prisiimti abi šalys.

Beje, šiuo metu Londone įsikūrusi EBI po „Brexit“ paliks JK ir perkels savo būstinę bei didžiulę darbuotojų armiją į Prancūzijos sostinę Paryžių.

JK bankai juodai dienai atsidėjo dar daugiau

2018 06 25 12:55
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt