ketvirtadienis, rugpjūčio 5 d.
JK didžiausios kompanijos atleidžia tūkstančius žmonių, tačiau blogiausia dar ateityje
CNN

Jungtinės Karalystės didžiausios kompanijos rėžia dešimtis tūkstančių darbo vietų bandydamos sutaupyti ir išlikti koronaviruso pandemijos sukeltos ekonominės krizės akivaizdoje.

Portalo CNN duomenimis, pirmadienį naftos gigantas BP ir prabangos prekių gamintojas „Mulberry“ pranešė atitinkamai atleisiantys 15 ir 25 proc. savo darbo jėgos. Tai reiškia 10 tūkst. darbo vietų BP ir 350 „Mulberry“.

Šiuo metu JK didžiosios kompanijos jau yra suplanavusios atleisti 75 tūkst. darbuotojų, tačiau per vasarą besitęsiantis karantinas kelia riziką problemą tik paaštrinti. Mažesnės kompanijos taip pat nukentėjo, pridedamos prie bendros statistikos dar šimtus tūkstančių bedarbių.

Skrydžių kompanija „British Airways“ dėl sumenkusios kelionių paklausos nurėš 12 tūkst. darbo vietų – daugiau nei ketvirtadalį savo visos darbo jėgos. Įmonės varžovai „EasyJet“ ir „Virgin Atlantic“ ketina panaikinti 4,5 ir 3 tūkst. pozicijų, o automobilių ir aeronautikos kompanija „Rolls-Royce“ atleis 9 tūkst. žmonių.

Nišinių automobilių gamintojai taip pat gerokai nukentėjo, „Bentley“ atleidus 1 tūkst., „McLaren“ 1,2 tūkst., o „Aston Martin“ 500 žmonių. 

Blogiausia dar ateityje

Apie 8,7 mln. darbuotojų Jungtinėje Karalystėje buvo išleisti į atostogas pagal specialią valdžios programą, kompensuojančią 80 proc. jų atlygio. Tačiau nuo rugpjūčio pradėjus mažinant paramą ir ją galutinai nutraukus spalį, verslai rizikuos žlugti jiems bandant išlaikyti iš priverstinių atostogų grįžusius žmones.

„Verslo lyderiai žino, kad valstybės parama negali būti amžina, tačiau bjauri tiesa yra ta, kad jei nebus duodami pinigai, daugelis įmonių bus priverstos nuo rugpjūčio priiminėti tikrai sunkius sprendimus“ – teigė įmonių vadovus vienijančio Vadovų instituto vyriausiasis vadovas Jonathanas Geldartas.

Institutui apklausus 700 kompanijų vadovus, daugiau nei ketvirtadalis teigė, kad jie neišgalės finansuoti į atostogas išleistų darbuotojų atlygių nuo rugpjūčio iki spalio.

Restoranai, kavinės ir barai gali būti paveikti ypatingai stipriai. Portalas „The Telegraph“ pirmadienį pranešė, kad JK premjeras Borisas Johnsonas nusprendė pamažu atverti visą turizmo sektorių, į kurį papuola ir maitinimo įstaigos, nuo birželio galo, baiminantis netekti 3,5 mln. žmonių turinčio sektoriaus netekties.

JK nepriklausomos konsultacijų įmonės „Capital Economics“ ekonomistas Andrew Wishartas praėjusį mėnesį rašė, kad per artėjančius porą mėnesių jis tikisi iki 9 proc. išaugusio bedarbystės lygio.

„Didžiąją daugumą šio išaugusio bedarbių skaičiaus bus galima sumažinti vos pasibaigus karantinui, tačiau mes vis tiek numatome išaugusią bedarbystę per artėjančius porą metų“ – teigė ekspertas. 

2020 06 10 14:36
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt