antradienis, liepos 7 d.
JK gresia masinės riaušės
tiesa.com

Pirmą kartą viešai prabilta apie tai, kad dėl „Brexit“ pasekmių Jungtinėje Karalystėje gali kilti didžiuliai pilietiniai neramumai, valdžios atstovai tikina, kad pasiruošta bet kokiam variantui.

Apie neramumus visuomenėje po „Brexit“ pirmasis prabilo internetinės prekybos milžinas „Amazon“, JK įdarbinęs tūkstančius žmonių. Verslininkų teigimu, riaušės galimos tokiu atveju, jeigu britai iš Europos Sąjungos pasitrauks be jokio susitarimo, pagal vadinamąjį „no deal“ scenarijų.

Kompanijos vadovas Dougas Gurras apie tai užsiminė susitikime, kurį organizavo naujasis „Brexit“ sekretorius Dominicas Raabas.

Didžiulės riaušės šalyje yra „Amazon“ nenumatytų atvejų sąraše, tam verslininkai ruošiasi.

„Kaip ir bet kuris kitas verslas mes svarstome bet kokį scenarijų, tam, kad galėtume bet kokiu atveju dirbti ir aptarnauti klientus bei smulkųjį verslą, kurie iš mūsų to tikisi. Net ir tuo atveju, jeigu tas scenarijus yra labai mažai tikėtinas“, – savo pranešime teigia „Amazon“.

Kompanijos vadovo žodžius paviešinęs parlamentaras konservatorių partijos narys Dominicas Greave’as televizijai SKY News pareiškė, kad „no deal“ scenarijus šaliai būtų absoliučiai katastrofiškas.

„Atsidursime kritinės būklės padėtyje. Šalis negalėtų teikti daugumos kasdienių ir savaime suprantamų paslaugų“, – sakė jis.

Tuo tarpu „Brexit“ sekretorius paragino nepaisyti spaudoje pristatomų blogiausių scenarijų, tačiau paklaustas, kaip vyriausybė reaguotų į visuomenėje kilusias riaušes, D. Raabas tikslaus atsakymo nepateikė.

„Esame pasirengę viskam“, – sakė jis.

Nors iki šiol yra suderinta apie 80 proc. visos „Brexit“ sutarties, laiko atsargoms senkant „no deal“ scenarijus tampa vis realesnis.

Diskusijas apie tai dar labiau pakurstė D. Raabo savaitgalį pasakyti žodžiai – naujasis sekretorius mano, kad britai neprivalo apmokėti skyrybų su ES sąskaitos, kurios dydis – 39 milijardai svarų sterlingų.

Paskutinį kartą masinės riaušės JK sukrėtė 2011 metais, kai Londone policijos pareigūnai nušovė 29 metų juodaodį Marką Dugganą. Iš pradžių vyko taikūs protestai, kurie peraugo į neramumus pietinėje sostinės dalyje, kurių metu kilo susirėmimai su policija, buvo plėšiamos parduotuvės, padeginėjami automobiliai ir pastatai, riaušės išplito į kitas miesto dalis.

Sustabdyti riaušėms Londono valdžiai ir policijai prireikė kelių dienų.

Naujasis britų „Brexit“ sekretorius nenori apmokėti ES skyrybų sumos

Ar riaušininkai sugrįš į Anglijos miestų gatves?

2018 07 23 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt