šeštadienis, vasario 27 d.
JK ir Lenkija susitarė dėl savo piliečių balsavimo teisių
Alfa.lt

Jungtinė Karalystė ir Lenkija pasirašė sutartį, užtikrinančią šių šalių piliečiams galimybę kandidatuoti ir balsuoti viena kitos savivaldos rinkimuose po JK pasitraukimo iš ES.

Portalo „Euractiv“ duomenimis, Lenkija tapo ketvirta ES valstybe, suteikusia balsavimo teises britams. Praėjusiais metais panašias sutartis jau pasirašė Ispanija, Portugalija ir Liuksemburgas.

JK užsienio reikalų ministerijos teigimu, ši sutartis palies „beveik milijoną Jungtinės Karalystės ir Lenkijos piliečių, kurie gyvena ir dirba viena kitos valstybėse“.

„Šis susitarimas yra įrodymas, kaip Lenkijos vyriausybė yra pasiryžusi išsaugoti lenkų teisių išsaugojimą po to, kai JK išstos iš ES“, – teigė Lenkijos ambasadorius JK Arkadijus Rzegockis.

Šį sausį JK palikus ES, bendrijos piliečių balsavimo teisės situacija Didžiojoje Britanijoje ir atitinkamai britų Europoje atsidūrė nežinioje. Londonas siekia su visomis likusiomis ES narėmis pasirašyti atskirus susitarimus dėl balsavimo teisių, panašaus susitarimo nori ir dalis bendrijos narių.

Pagal egzistuojančią Jungtinės Karalystės tvarką, galimybę dalyvauti parlamento rinkimuose ir referendumuose turi tik JK, Airijos ir Tautų Sandraugos valstybių piliečiai, o Londono mero ir savivaldos rinkimuose teisė balsuoti bei kandidatuoti yra suteikiama ir ES piliečiams.

Kai kurios aktyvistų organizacijos baiminasi, kad JK vyriausybė ketina pakeisti esamus įstatymus ir balsavimo teisės klausimą įtraukti į derybinį procesą.

„Naujųjų europiečių“ pilietinė organizacija paragino Boriso Johnsono valdomą kabinetą neatidėliojant užtvirtinti ES piliečių JK balsavimo teisę, neapsiribojant valstybėmis, su kuriomis yra pasirašytos dvišalės sutartys. Panašūs reikalavimai yra pateikti ir EK dėl britų rinkiminių teisių likusioje ES. 

2020 06 02 19:44
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt