sekmadienis, spalio 17 d.
JK ir „Valneva“ susitarė dėl papildomų 40 mln. vakcinos nuo COVID-19 dozių tiekimo
BNS

Didžiosios Britanijos vyriausybė pasinaudojo galimybe užsisakyti dar 40 mln. vakcinos nuo COVID-19, kuriamos Prancūzijos ir Austrijos biotechnologijų grupės „Valneva“, dozių, pirmadienį pranešė bendrovė.

Užsakytosios dozės, planuojama, bus pristatytos kitais metais, 

Londonas rugsėjo mėnesį pranešė susitaręs su „Valneva“ dėl 190 mln. vakcinos dozių įsigijimo pagal sandorį, kurio vertė siekia 1,4 mlrd. eurų.

Pasak „Valneva“, inaktyvuotų virusų pagrindu kuriamos vakcinos klinikiniai tyrimai turėtų būti baigti per tris mėnesius.

Vakcina turės būti laikoma standartinėje 2–8 laipsnių pagal Celsijų šaldytuvų temperatūroje, o tai reiškia, kad ją bus lengviau išsiųsti ir laikyti nei jau patvirtintas „Pfizer“ ir „Moderna“ vakcinas.

Atskirame pareiškime Didžiosios Britanijos vyriausybė teigė, kad įsigijus papildomas „Valneva“ vakcinos dozes, per ateinančius dvejus metus bendras šalies įsigytų vakcinų dozių skaičius gali padidėti iki 407 mln. dozių.

JK vakcinų darbo grupės vadovas Clive'as Dixas (Klaivas Diksas) teigė, kad vyriausybė nori užsitikrinti pakankamą dozių skaičių, kad „ateityje būtų galima paskiepyti bet kurį JK gyventoją“.

Didžioji Britanija investavo į septynių vakcinų nuo COVID-19 kūrimą, pridūrė pareigūnas.

„Valneva“ taip pat derasi su Europos Sąjunga dėl iki 60 mln. dozių tiekimo.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 02 01 14:14
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt