antradienis, sausio 19 d.
JK kaip galimas vaistas nuo koronaviruso išbandomas ibuprofenas
Alfa.lt

Jungtinės Karalystės mokslininkai pradėjo klinikinį tyrimą, bandydami nustatyti, ar visiems gerai žinomas vaistas ibuprofenas gali padėti koronavirusu sergantiems asmenims.

Portalo BBC duomenimis, Londono Guy‘so ir Šv. Tomo ligoninės bei Karališkojo koledžo tyrėjų komanda mano, kad ibuprofenas gali veikti ne tik kaip su uždegimu kovojantis ir skausmą malšinantis vaistas, bet ir padėti nuo kvėpavimo sutrikimų.

Mokslininkai tikisi, kad šis išties pigus gydymas gali daug žmonių išgelbėti nuo ventiliavimo aparatų reikiamybės.

Klinikinio tyrimo metu pusei pacientų kartu su įprastu gydymu bus duodamas ibuprofenas, tačiau ne įprastos ir vaistinėse prieinamos tabletės, o specialios tirpios kapsulės. Tokios kapsulės kartais būna duodamos žmonėms, sergantiems tokiomis ligomis kaip artritas.

Bandymai su gyvūnais parodė, kad šis vaistas gali būti naudojamas gydant ūminį respiracinio distreso sindromą – vieną iš rimtesnės koronaviruso atmainos komplikaciją.

„Mums reikia atlikti tyrimą, kad turėtume pakankamus įrodymus mūsų turimiems spėjimams“, – teigė vienas iš Karališkojo koledžo komandos narių prof. Mitulas Mehta.

Dar ankstyvuoju pandemijos laikotarpiu buvo susirūpinta, kad ibuprofenas gali būti kenksmingas žmonėms su švelnesniais viruso simptomais. Šias baimes tik sustiprino Prancūzijos sveikatos apsaugos ministras Oliveris Veranas, kuris perspėjo nevartoti nesteroidinių priešuždegiminių vaistų kaip ibuprofenas, nes jie gali tik sustiprinti infekciją. Vietoje jo buvo siūloma gerti paracetamolį.

Tačiau Žmogiškosios medicinos komisija konstatavo, kad tiek paracetamolis, tiek ibuprofenas yra saugus malšinti koronaviruso simptomus, nors JK Nacionalinė sveikatos tarnyba rekomendavo geriau vartoti būtent paracetamolį, nes jis turi mažiau šalutinių poveikių daugeliui žmonių. 

2020 06 04 09:24
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt