pirmadienis, spalio 26 d.
JK kruviną ataką peiliu galimai surengęs asmuo buvo žinomas saugumo tarnyboms
BNS

Didžiosios Britanijos pietuose savaitgalį tris žmones nudūręs įtariamas užpuolikas buvo ir anksčiau žinomas saugumo tarnyboms, pirmadienį pranešė britų žiniasklaida.

25 metų vyras, daugelio leidinių identifikuotas kaip pabėgėlis iš Libijos Khairi Saadallah (Chairis Sadala), buvo sulaikytas vėlai šeštadienį, netrukus po incidento į vakarus nuo Londono esančiame Redinge.

Paskui Temzės slėnio policija jį areštavo, pasitelkusi 2000 metais įsigaliojusį Terorizmo prevencijos įstatymą, pagal kurį leidžiama iki 14 dienų sulaikyti įtariamuosius nepareiškiant jiems jokių kaltinimų.

Pasak išpuolio Forburio sode liudininkų, vienas veikęs užpuolikas vaikščiojo po pilnutėlį parką ir peiliu puolė atsitiktinus praeivius.

Britanijos žiniasklaida pranešė, kad nuo karo Libijoje pabėgęs Kh. Saadallah buvo anksčiau šį mėnesį paleistas iš JK kalėjimo, kur atliko bausmę už nusikaltimus, nesusijusius su terorizmu.

Pernai juo buvo trumpam susidomėjusi kontržvalgybos agentūra MI5, kaip įtariama, jam tuomet planavus išvykti į užsienį, galimai į Siriją.

Tačiau tuomet buvo padaryta išvada, kad vyras nekelia didelio pavojaus visuomenei. Pranešama, kad tyrimą atliekantys pareigūnai šiuo metu aiškinasi jo psichinę būklę.

Markas Rowley (Markas Roulis), buvęs Londono policijos komisaro padėjėjas specialiųjų operacijų klausimais, pažymėjo, kad Kh. Saadallah tikriausiai buvo vienas iš tūkstančių asmenų, įtrauktų į MI5 stebėjimo sąrašą.

Vienu metu tarnyba gali stebėti apie 3 000 žmonių, tačiau potencialią ekstremistinės ideologijos grėsmę kelia dar apie 40 tūkst. asmenų, sakė jis visuomeninio transliuotojo BBC radijui.

„Pastebėti vieną iš asmenų, ketinančių pereiti nuo paprasto susidomėjimo prie ryžtingo užpuolimo... yra baisiausia problema, su kuria susiduria tarnybos“, – pridūrė buvęs pareigūnas.

Pranešimai apie įtariamojo ankstesnį kalinimą, kaip ir po dviejų kitų pernai įvykdytų teroro aktų, neabejotinai vėl išprovokuos britų visuomenėje diskusiją apie nusikaltėlių paleidimą anksčiau laiko.

Lapkritį vienas nuteistas džihadistas lygtinai išėjęs į laisvę nudūrė du žmonės ir sužalojo dar tris netoli Londono tilto Britanijos sostinės centre.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 06 22 19:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt