penktadienis, rugsėjo 30 d.
JK leiboristų lyderis: B. Johnsonas „pažeidė įstatymą“
BNS
Scanpix
Borisas Johnsonas su žmona Carrie.

Jungtinės Karalystės pagrindinės opozicinės Leiboristų partijos lyderis sekmadienį apkaltino ministrą pirmininką Borisą Johnsoną pažeidus įstatymą, bet vyriausybė po jai pakenkusios virtinės pranešimų apie vakarėlius karantino metu pažadėjo pasikeitimų.

Naujausias pranešimas yra susijęs su publikacija laikraščio „The Sunday Telegraph“ pirmajame puslapyje, kur išspausdinta su drauge apsikabinusios B. Johnsono žmonos Carrie nuotrauka. Teigiama, kad nuotrauka buvo padaryta per vakarėlį 2020 metų rugsėjo mėnesį, pažeidžiant tuo metu galiojusias taisykles dėl socialinio atstumo.

Mažiausiai šeši įstatymų leidėjai iš B. Johnsono Konservatorių partijos jau yra viešai paraginę ministrą pirmininką atsistatydinti, o kiti sako laukiantys aukšto rango pareigūnės Sue Gray atliekamo vidaus tyrimo išvadų.

Leiboristų lyderis Keiras Starmeris, kurio populiarumas po pranešimų apie Dauningo gatvės šventes karantino metu išaugo, sakė, kad faktai jau yra aiškūs.

„Galvoju, kad jis pažeidė įstatymą“, – BBC televizijai sakė K. Starmeris.

S. Gray kompetencija yra tik nustatyti faktus, sakė jis ir paragino policiją aiškintis kriminalinio tyrimo galimybes, kai tik bus paskelbta jos ataskaita.

„Ministras pirmininkas pažemino ministro pirmininko postą ir prarado visą autoritetą ne tik savo paties partijoje, bet ir šalyje“, – pareiškė K. Starmeris.

Aukšto rango konservatorių politikas Oliveris Dowdenas pripažino, kad vakarėliai Dauningo gatvėje buvo „visiškai nepriimtini“.

Tačiau O. Dowdenas, kuris yra vienas iš Konservatorių partijos pirmininkų, parėmė B. Johnsono išlikimą poste ir pabrėžė, kad jis prisiims „visą atsakomybę“, kai S. Gray paskelbs savo išvadas.

„Galiu jums pasakyti, jog atsakydamas Bendruomenių Rūmams, kaip yra įsipareigojęs padaryti, jis užtikrins, kad mes spręstume tam tikros kultūros, apskritai sudariusios sąlygas tam įvykti, [klausimą]", – televizijai „Sky News“ sakė O. Dowdenas.

Konservatorių parlamentarai, kurių daugelis savaitgalį leidžia savo rinkimų apygardose, sako, kad juos užplūdo taisyklių pažeidimais Dauningo gatvėje pasipiktinusių rinkėjų žinutės.

Kelias savaites neigęs ir priešinęsis, B. Johnsonas šią savaitę parlamente atsiprašė dėl bent vieno renginio su alkoholiniais gėrimais. Šį vakarėlį, kuriame jis dalyvavo, jo darbuotojai surengė 2020 metų gegužę, kai britams buvo draudžiami susibūrimai.

Du kiti vakarėliai buvo surengti 2021 metų balandį, karalienei Elizabeth II rengiantis laidoti 73 metus santuokoje su ja išgyvenusį princą Philipą. Dauningo gatvė dėl to nusiuntė atsiprašymą Bakingamo rūmams.

Tačiau tie vakarėliai veikiausiai nebuvo pavieniai renginiai, šeštadienį paskelbė laikraštis „Daily Mirror“. Dienraštis išspausdino nuotrauką, kurioje matyti, kaip 2020 metų gruodį prie premjero rezidencijos galinių durų buvo atgabentas šaldytuvas vynui, skirtas ten organizuotiems „vyno penktadieniams“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 01 16 14:29
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt