pirmadienis, rugsėjo 28 d.
JK lyderiai sieks istorinio susitarimo
tiesa.com

Didžiosios Britanijos ir Airijos premjerai Belfaste mėgins nutraukti politinę aklavietę, praėjus daugiau kaip metams po anksčiau buvusios itin neramios provincijos pusiau autonominės vyriausybės žlugimo.

Britanijos premjerė Theresa May ir Airijos ministras pirmininkas Leo Varadkaras išvyko derybų su pagrindinėmis Šiaurės Airijos partijomis iš žlugusios valdžios pasidalijimo vyriausybės.

Th. May atstovai nurodė, jog susitikimu siekiama paskatinti respublikonus „Sinn Fein“ ir Demokratinę junionistų partiją (DUP) išspręsti savo nesutarimus.

Katalikų ir protestantų valdžios pasidalijimo vyriausybė žlugo penai sausį, „Sinn Fein“ pasitraukus dėl skandalo, susijusio su atsinaujinančios energetikos finansavimo schema.

Ši vyriausybė buvo suformuota pagal 1998 metų Didžiojo penktadienio susitarimą, kuriuo buvo nutrauktas dešimtmečius trukęs ir 3,5 tūkst. gyvybių nusinešęs daugiausia tarpkonfesinis konfliktas Šiaurės Airijoje.

Derybos vis dar įstrigusios dėl dviejų svarbių „Sinn Fein“ reikalavimų. Ši partija remia tos pačios lyties asmenų santuokų legalizavimą ir teisinę airių kalbos apsaugą.

Įtampa dar labiau padidėjo DUP po visuotinių rinkimų birželio mėnesį sudarius susitarimą su parlamentinę daugumą praradusiais Th. May valdančiaisiais konservatoriais.

„Sinn Fein“ tvirtina, kad pagal šį susitarimą DUP neteisingai gali veikti britų vyriausybės politiką Šiaurės Airijoje, taip pat ir dėl „Brexit“ derybų, turėsiančių svarbių pasekmių Airijos ekonomikai.

2018 02 13 07:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt