penktadienis, rugpjūčio 7 d.
JK maisto pramonė siekia užkirsti kelią produktų trūkumui „Brexit“ be susitarimo atveju
tiesa.com
Pixabay.com

Jungtinės Karalystės (JK) maisto pramonės atstovai kreipėsi į vyriausybę prašydami atšaukti konkurencijos taisykles, kad įmonės galėtų koordinuoti maisto produktų tiekimo sprendimus ir išvengti atsargų trūkumu tuo atveju, jei JK pasitrauktų iš Europos Sąjungos (ES) be susitarimo dėl būsimų prekybos santykių.

Maisto ir gėrimų federacija trečiadienį pranešė paprašiusi vyriausybės pavesti Konkurencijos ir rinkų tarnybai sušvelninti taisykles, kurios užkerta kelią tokiam koordinavimui. Kol kas atsakymas nebuvo gautas.

JK sprendimas atidėti „Brexit“ nuo pradinės datos kovo mėnesį iki spalio 31 d. greičiausiai apsunkins prekybos centrų galimybės pripildyti lentynas, nes dėl įprastų kalėdiniam sezonui skirtų atsargų rudenį lieka mažiau vietos sandėliavimui, teigė pramonės atstovai.

„Jei vyriausybė nori, kad maisto tiekimo grandinė veiktų išvien spręsdama galimo produktų trūkumo problemą – kad galėtų nuspręsti, kurių prekių įvežimui vertėtų teikti prioritetą, ji turės labai aiškiai patvirtinti, kad konkurencijos įstatymai nebus visu griežtumu taikomi tokioms diskusijoms, – pareiškė federacijos direktorius Timas Rycroftas. – Be tokių garantijų bet koks toks bendradarbiavimas galėtų užtraukti dideles baudas iš Konkurencijos ir rinkų tarnybos pusės.“

Christopheris Haskinsas, buvęs „Northern Foods“, vienos didžiausių šalyje pakuotų maisto produktų tiekėjų, vadovas, teigė, kad egzistuoja ir paniško pirkimo galimybė.

„Galime atsidurti tam tikroje situacijoje, panašioje į karo padėtį, kai bus ribojamas galimo įsigyti maisto kiekis, – pareiškė Ch. Haskinsas televizijos kanalui BBC. – Tie, kurie prisimena karą, supranta, kaip ilgai užtrunka, kol viskas grįžta į savo vietas, ir kad tai yra gana nepatogu ir gana nesąžininga.“

„Nemanau, kad bus pasiekta tokia padėtis, tačiau labai nerimauju, kaip seksis tiems, kurie nepriklauso prekybos centrų tinklams“, – pridūrė Ch. Haskinsas.

2019 08 08 06:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt