ketvirtadienis, liepos 7 d.
JK ministras nusitaikė į EŽTT: Europa britams nebediktuos
BNS
Scanpix
Dominicas Raabas

Didžiosios Britanijos teisingumo sekretorius Dominicas Raabas sekmadienį pristatė planus reformuoti pagrindinius šalies teisės aktus, susijusius su žmogaus teisėmis, kad esą Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) „nebediktuotų“ Jungtinei Karalystei (JK).

Interviu laikraščiui „The Sunday Telegraph“ jis pareiškė, kad EŽTT nustato per daugiau „įpareigojimų valstybei“.

Europos žmogaus teisių konvencijos nuostatos į JK nacionalinę teisę buvo perkeltos 1998 metais Jungtinėje Karalystėje priimtu Žmogaus teisių aktu.

Teisinį išsilavinimą turintis ministras sako kuriantis mechanizmą, britų valdžiai leisiantį priimti specialius teisės aktus, kuriais EŽTT sprendimai būtų „pataisomi“, jeigu britų ministrai manytų, kad jie yra „neteisingi“.

Iki rugsėjį įvykdytos ministrų kabineto pertvarkos užsienio reikalų sekretoriaus pareigas britų vyriausybėje ėjęs D. Raabas apie planus keisti JK galiojantį žmogaus teisių aktą užsiminė per anksčiau šį mėnesį įvykusią Konservatorių partijos konferenciją, kurios metu jis šį įstatymą pavadino „absurdišku“.

Jo teigimu, reformoms įgyvendinti Jungtinei Karalystei nėra būtina trauktis iš Europos žmogaus teisių konvencijos.

D. Raabas laikraščiui „The Sunday Telegraph“ minėjo atvejų, kai nusikaltę užsieniečiai išvengė deportacijos dėl minėtame akte numatytos teisės į šeiminį gyvenimą.

Jis taip pat kalbėjo apie EŽTT įpareigojimus užsienyje vykdomų karinių operacijų metu ir skundėsi, kad pagal dabartinį teisių aktą teisėjai turi atsižvelgti į EŽTT sprendimus, kai svarsto bylas, susijusias su tokiomis institucijomis, kaip valstybės finansuojama JK nacionalinė sveikatos priežiūros tarnyba (NHS).

„Nemanau, kad Europos teismo darbas yra ... diktuoti dalykus, ar tai būtu NHS, ar mūsų gerovės užtikrinimas, ar mūsų policijos pajėgos“, – sakė D. Raabas.

Jis nurodė besitikįs, kad jo planuojamos reformos konsultacijoms bus pateiktos per ateinančius du mėnesius.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 10 17 18:45
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt