šeštadienis, sausio 16 d.
JK ministras pirmininkas paskelbė apie antrąją COVID-19 bangą
Alfa.lt

Antroji naujojo koronaviruso (COVID-19) epidemijos banga Jungtinėje Karalystėje neišvengiama. Apie tai rugsėjo 18 dieną pranešė Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas.

„Dabar stebime artėjančią antrąją bangą. Tai matėme Prancūzijoje, Ispanijoje, visoje Europoje. Bijau, kad tai jau neišvengiama, tai stebėsime ir savo šalyje“, - „Sky News“ televizijos kanalas cituoja B. Johnsono žodžius.

Vyriausybės vadovas pabrėžė, kad jo kabinetas stebi situaciją ir yra pasirengęs imtis naujų priemonių, kad suvaldytų infekcijos plitimą.

B. Johnsono žodžiais, jis nenorintis įsileisti antrojo nacionalinės izoliacijos laikotarpio, o kad to nenutiktų, vyriausybei gali tekti „sustiprinti priemones, padedančias sumažinti infekcijų skaičių“.

Rugsėjo 18 d. naujų patvirtintų koronaviruso atvejų skaičius siekė 4322. Tai didžiausias rodiklis nuo gegužės 8 dienos. Todėl vyriausybė svarsto galimybę trumpam visoje šalyje taikyti apribojimus, kad būtų galima sustabdyti koronaviruso plitimą.

Nuo rugsėjo 14 dienos Jungtinėje Karalystėje draudžiama burtis į daugiau nei šešių žmonių grupes. Transporto priemonėse, ligoninėse, bankuose, muziejuose, kino teatruose, bažnyčiose ir daugumoje parduotuvių privaloma dėvėti kaukes. Kai kuriuose regionuose galioja griežtesni apribojimai, pavyzdžiui, draudimas susitikti su kartu negyvenančiais žmonėmis, taip pat barus ir restoranus uždaryti ne vėliau kaip 22 val.

Sprendimas sugriežtinti socialinio atstumo taisykles priimtas po to, kai šalyje buvo užfiksuota koronavirusinės infekcijos atvejų didėjimo tendencija. Beveik mėnesį jų skaičius buvo didesnis nei 1000 per dieną, o per pastarąsias tris dienas buvo nustatyta 2,5-3 tūkstančiai naujų atvejų.

Portalo „Worldometer“ duomenimis, nuo pandemijos pradžios Didžiojoje Britanijoje užfiksuoti 385 936 COVID-19 atvejai. Pagal infekuotųjų skaičių šalis yra 14 vietoje pasaulyje.

2020 09 19 12:52
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt